درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

کارگران متروی اهواز 18 ماه معوقه مالی و 2 ماه بیمه طلب دارند

کارگران متروی اهواز ۱۸ ماه معوقه مزدی و ۴ماه بیمه معوقه دارند. مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز با تایید به تعویق افتادن حقوق این کارگران گفت: به دلیل اختلافات به وجودآمده با پیمانکار پروژه، موضوع برای حل در شورای عالی فنی مطرح شده است.

یکی از کارگران شرکت «تونل‌سازان» متروی اهواز به خبرنگار ایلنا گفت: ما کارگران قراردادی شرکت «تونل‌سازان» هستیم که ۱۸ ماه معوقه مالی داریم. کارگران این شرکت حدود۱۷۰ نفر هستند. از این ۱۸ ماه معوقه؛ حدود ۱۴ ماه آن از شرکت قبلی یعنی کیسون است.

وی ادامه داد: شرکت فعلی ما می‌گوید به دلیل اینکه شرکت کیسون پول را نداده است، این شرکت هم توان پرداخت بدهی کارگران را ندارد.

این کارگر گفت: کارگران تونل مترو از فروردین سال گذشته تا امروز حقوق دریافت نکرده‌اند. ۴ماه هم از فروردین امسال تا امروز بیمه‌شان پرداخت نشده است. برخی از همکاران به دلیل شرایط اقتصادی کشور با مسافر کشی سعی در امرار معاش دارند.

پروژه قطار شهری اهواز بار دیگر فعال می‌شود

مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز با تایید به تعویق افتادن حقوق کارگران این شرکت گفت: به دلیل اختلافات به وجودآمده با پیمانکار پروژه؛ موضوع برای حل در شورای عالی فنی مطرح شده است.

وی ادامه داد: این پروژه از ابتدای امسال متوقف شده بود؛ اما مجددا در چند روز آینده فعال می‌شود. مشکلات مالی پروژه قطار شهری اهواز و اختلاف بین کارفرما و پیمانکار این شرکت مساله جدیدی نیست و تاکنون کارگران بارها قربانی این مساله شده‌اند.

گردآوری: سایت چشم انداز کارگری

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است