درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

جهت اطلاع رفقاء و دوستانم.
من محمود صالحی متولد 1/5/1341 شمسی هستم یعنی 56 سال سن دارم و از سنین 6 سالگی وارد بازار کار شدم. تاریخ 28/6/75 یعنی حدودا" 21 سال پیش همراه 100 نفر از کارگران خباز با پرداخت 71 هزار تومان عضو شرکت تعاونی مسکن کارکنان دخانیات که بعدا" به شرکت تعاونی مسکن کارگران سقز و حومه تغییر نام داد، شدم. تاریخ 14/9/83 یعنی 14 سال پیش یک قطعه زمین با شماره 100 به مبلغ 1765000 تومان ( یک میلیون و هفصد و شصت و پنچ هزار تومان ) به اینجانب همچون 450 نفر عضو دیگر واگذار شد و با تعاونی قرارداد منعقد کردیم. 
امسال می خواستم زمین ( قطعه شماره 100 ) را به فروش برسانم اما به دلیل اینکه سند ثبتی نداشت خریدار مایل به خرید آن نبود. سرانجام از سوی یکی از اقوام مطلع شدم که سند مالکیت قطعه شماره 100 صادر شده و مسئولان شرکت تعاونی مسکن آن را تصرف کرده اند. یک نفر خریدار و یک نفر صاحب بنگاه به تعاونی مراجعه می کنند تا از وضعیت سند اطلاع پیدا کنند. مدیر عامل اعلام می کنند که محمود صالحی سند ندارد و سند ایشان کم شده و.... 
بعد از چند سال روز یکشنبه مورخ 20/3/97 شخصا" به دفتر شرکت تعاونی مسکن کارگران سقز و حومه مراجعه کردم و درخواست نمودم تا جهت انتقال سند قطعه شماره 100 به اسم اینجانب که عضو تعاونی هستم ، اقدامات لازم را به عمل آورند.
آقایان سید صالح حسینی رئیس ، محمد عبدی پور مدیر عامل ، سید جلال حسینی عضو هیئت مدیره و ایرج محمدی بازرس تعاونی در دفتر تعاونی حضور داشتند.
به حکم ادب سلام دادم . سید جلال حسینی ، ایرج محمدی و سید صالح حسینی از روی سندلی بلند شدند و با هر کدام از آنان دست دادم و دستم را به سوی محمد عبدی پور دراز کردم . اما آقای محمد عبدی پور ضمن توهین دستش را کنار کشید و آماده نبود تا با من دست بدهد و اعلام کرد سندی وجود ندارد تا به شما انتقال دهیم و.... سید جلال حسینی از روی سندلی خود بلند شد و سندلی خود را در اختیار من قرار داد تا بشینم. یک لحظه نشستم و از رئیس تعاونی درخواست کردم تا جهت انتقال سند قطعه شماره 100 که از تاریخ 14/9/83 به اینجانب واگذار شده ، اقدامات لازم را به عمل آورند.
سید صالح حسینی رئیس هیئت مدیره: چرا تا امروز جهت انتقال سند مراجعه نکردید؟ 
جواب : به خاطر اینکه پول انتقال سند را نداشتم و در ضمن شما باید به اعضای تعاونی اطلاع دهید که سند آماده است و جهت نقل و انتقال به تعاونی مراجعه کنید.
سید صالح: ما سند شما را به اداره ثبت برگرداندیم. 
آقای حسینی یعنی من باید به اداره ثبت مراجعه کنم.؟
سید صالح: نه فعلا" منتظر بمانید تا بعد از عید رمضان خود ما اقدام کنیم. 
به این ترتیب محل تعاونی را ترک کردم و منتظر ماندم تا اعضای هیئت مدیره پیگیری کنند. 
بعد از یک ماه این موضوع را با رفقاء سید علی حسینی و عثمان اسماعیلی در میان گذاشتم و از آنها نظر خواهی کردم که چکار کنم و با اعضای هیئت مدیره و بازرسان چطور برخورد کنم.
دوستان پیشنهاد دادند که خودشان به تعاونی مراجعه می کنند و رسما" درخواست انتقال سند می نمایند. پیشنهاد دوستان را قبول کردم و قرار شد به تعاونی مسکن مراجعه کنند.
روز 30/4/97 سید علی حسینی، کاوه حکیمی و عثمان اسماعیلی به دفتر تعاونی مسکن مراجعه کردند و خواستار انتقال سند شدند. بعد از گفتگو زیاد ابتدا هیئت مدیره اعلام می کند که سند مفقود شده. اما بعد از یک ساعت گفتگو و... هیئت مدیره اعلام می نماید که محمود صالحی باید یک میلیون و چهارصدو هفتادو پنچ هزار تومان پرداخت کند.آن زمان ما جهت انتقال سند اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.
روز یکشنبه مورخ 31/4/97 مبلغ تعیین شده را به حساب تعاونی نزد بانک سپه واریز کردم. همان روز فیش واریزی توسط سید علی حسینی و عثمان اسماعیلی به تعاونی ارسال شد. بعد از چند روز یک برگ سند عادی به عثمان اسماعیلی تحویل دادند و من را به دفتر خانه شماره 45 معرفی کردند. سرانجام روز سه شنبه مورخ 6/6/97 سند ثبتی قطعه شماره 100 بنام اینجانب زده شد. حال از اعضای محترم هیئت مدیره و بازرسان شرکت تعاونی مسکن کارگران سقز و حومه چند سئوال دارم. 
1 – سند ثبتی قطعه شماره 100 از تاریخ 9/1/91 از اداره ثبت اسناد صادر شده و تحویل شرکت تعاونی مسکن دادند. دلیل اینکه مسئولان محترم تعاونی آن سند را مدت 6 سال نزد خود نگهداری کردند و برابر قانون بخش تعاون به عضو اطلاع نداده اند تا جهت انتقال سند اقدام کند، چیست؟
.!!
2 – به استناد مصوبه غیر قانونی هیئت مدیره قرار بود که هر متر زمین مبلغ 2500 تومان از هر عضو بابت انتقال سند دریافت کنند. یعنی قطعه شماره 100 که مربوط به اینجانب است ، متراژ آن 5/241 متر مربع است . برابر مصوبه هیئت مدیره باید مبلغ 603750 تومان پرداخت می کردم. ولی مبلغ 871250 تومان از من اضافه دریافت کردند. آن مبلغ اضافه بابت چیست؟.! 
در پایان از همه دوستانی که جهت برطرف کردن این مشکلات اقدام کردند، سپاسگذارم . ضمنا" از محمد محمدی اخکند سپاسگذارم چون اگر ایشان نبود قطعا" امروز خانواده ما این قطعه زمین را نداشتیم. ماجرا از این قرار بود، سال 1375 فرمانداری سقز به انجمن صنفی کارگران خباز اعلام نمود که انجمن می تواند تعداد 100 نفر از کارگران و اعضای خود را جهت عضویت در شرکت تعاونی مسکن کارکنان دخانیات معرفی کنند. هر نفر باید مبلغ 71 هزار تومان جهت عضویت در تعاونی مسکن پرداخت می کردیم. من به دلیل اینکه تنها 21 هزار تومان پول داشتم نتوانستم مبلغ تعیین شده را پرداخت کنم. محمد محمدی اخکند وقتی متوجه این موضوع شد. خودش شخصا" مبلغ 50 هزار تومان به درب منزل ما آورد و اعلام کرد" هر زمان داشتی آن را پس دهید." به این ترتیب ما اولین قسط عضویت خود را به تعاونی مسکن پرداخت کردم و بعد از 21 سال در تاریخ 6/6/97 سند قطعه شماره 100 بنام من زده شد. 
محمود صالحی   9/6/97

برگرفته از:  فسبوک

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است