درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

تاخیر 5 ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری "سی سخت"

پرداخت حقوق حدود ۱۱۵ کارگر شهرداری «سی سخت» در استان کهکیلویه و بویراحمد دست‌کم ۵ ماه به تاخیر افتاده است.

منابع کارگری در شهر سی سخت با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۱۱۵ کارگر رسمی، قراردادی و پیمانی شهرداری سی سخت و سازمان‌های وابسته به آن به دلیل آنچه از سوی شهرداری «کمبود منابع مالی» عنوان می‌‌شود دست کم ۵ماه مزد معوقه طلبکارند.

به گفته کارگران شهرداری سی سخت، آخرین حقوقی که آن‌ها دریافت کرده‌اند مربوط به دستمزد اسفند ماه سال ۹۶ است که کارفرما آن را اخیرا به حساب کارگران پرداخت کرده است.

کارگران مورد نظر که به صورت رسمی و قراردادی مشغول کارند، با بیان اینکه مهم‌ترین عامل این وقفه پنج ماهه کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه گفتند: مشکلات شهرداری سی سخت از چندین سال پیش از زمانی آغاز شد که بسیاری از نهاد‌های مختلف دولتی وخصوصی از پرداخت به موقع عوارض شهرداری خوداری می‌کنند.

طبق اظهارات کارگران شهرداری سی سخت، درصورتی‌که شهرداری بتواند با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی مطالبات معوقه خود را نهاد‌های مختلف دولتی وصول کند، توانایی پرداخت یک‌جای همه معوقات مالی کارگران را خواهد داشت.

به نقل از این کارگران که دارای سوابق ۶ تا ۱۳ ساله در شهرداری سی سخت هستند، گفته می‌شود که سال‌ها به صورت روزمزدی در مجموعه شهرداری مشغول کار بودند اما طی چند سال اخیر نوع قرارداد کاری آن‌ها با شهرداری تغییر کرده و به صورت قراردادی درآمده است.

گردآوری: سایت چشم انداز کارگری

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است