درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

مصاحبه امتداد با خانم زیلابی وکیل مدافع کارگران هفت تپه

زیلابی، وکیل کارگران هفت‌تپه در گفتگو با امتداد خبر داد: بیان آخرین دفاعیات پنج تن از فعالان کارگری در خصوص عنوان اتهامی اخلال در نظم عمومی/ تناقض‌های آشکاری در شکایت شاکی، گزارش‌های ضابطان و شهادت شاهدان وجود دارد/ انتظار صدور قرار منع تعقیب کارگران را داریم

امتداد-گروه خبر: با تداوم تعلل اعلام حکم نهایی بحث خلع ید در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، گزارش‌ها از ادامه و تشدید فشار بر فعالین کارگری حکایت دارد. فشاری که گاه با اعلام حکم عدم نیاز یکی از فعالین در استوری مدیرعامل نمایان می‌شود و گاه با احضار دیگر فعالین هفت‌تپه.

در همین رابطه فرزانه زیلابی، حقوقدان و وکیل کارگران شرکت هفت‌تپه در گفتگویی با امتداد، ضمن اشاره به این فشارها، اظهار داشت: اوایل آبان‌ماه سال جاری، تعدادی از کارگران، نسبت به پرداخت ناقص حقوق و حق بیمه خود اعتراض داشتند که پس از حضور آمیلی، نماینده تام الاختیار کارفرما در شرکت در صدد بیان خواسته‌های خود برآمدند.

نمایندگان کارگران، درخواست نشستی با حضور آمیلی(نماینده تام الاختیار و قائم مقام کارفرما) برای بیان خواسته‌ها و مطالبات خود را داشتند که متأسفانه با پاسخ و برخورد نامناسب و ناموجه وی مواجه شدند .

پیرو همین مسئله، پرونده‌ای علیه تعدادی از کارگران به نام‌های یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی، مسعود حیوری، حمید ممبینی و حسین حمدانی با عناوین اتهامی؛ اخلال در نظم عمومی، توهین و ممانعت از حق مطرح شد. در همان زمان و با تصمیم دادیار کشیک و البته تأیید دادستان، چهار تن از کارگران با وجود بیم ابتلا به کرونا در زندان، بازداشت شدند. این اقدام در حالی صورت گرفت که دو تن از کارگران بازداشتی، بیمار و دارای شرایط خاص بودند.

فعالان و نمایندگان کارگری نامبرده، پس از دستور ورود به منزل و جلب غیرضروری در روز تعطیل و تداوم بازداشت، بدون علت موجه پس از چند روز با قرار وثیقه آزاد شدند . این در حالی بود که متاسفانه، بازجویی و تفهیم اتهام از آن‌ها، بدون حضور وکیل صورت گرفته بود.

نسبت به اتهام توهین، توسط دادیار شعبه دوم داسرای شوش، قرار منع تعقیب صادر شد که مورد اعتراض کارفرما واقع و نسبت به اتهام اخلال در نظم عمومی، روز گذشته با حضور در شعبه، آخرین دفاع آن‌ها شنیده شد.

انتظار آن می رود که با وجود تناقض‌های آشکاری که درشکایت شاکی، گزارش‌های ضابطان، فیلم پیوست، شهادت شاهدان ناشناس کارفرما (که نسبت به آن ایراد شد) و البته سایر شواهد و قرائن موجود در پرونده، قرار منع تعقیب کارگران صادر شود.

منبع. خبرگزاری امتداد

بازنشر: سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

http://t.me/syndica_7tape

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است