درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

 از کارگران معادن کرمان حمایت کنیم!

تهدید امنیتی را با تهدید اعتصاب جواب دهیم!

در اول اردیبهشت حدود سه هزار کارگر معادن کرمان در اعتراض به واگذاری معادن به بخش‌ خصوصی و زیر سوال رفتن امنیت شغلی و قراردادهای کارشان، دست به اعتصاب زدند و در شهرستانهای زرند و کوهبنان و وراور در مقابل ادارات دولتی و دفتر امام جمعه دست به اجتماع و تظاهرات زدند.

مسئولان دولتی و کارفرمایان معدن در شرایط کرونائی از اعتصاب هزاران کارگر معدنچی به وحشت افتادند و تحت عنوان "رسیدگی به مشکلات کارگران" شنبه ششم اردیبهشت در مجلس اسلامی جلسه ای تشکیل دادند. در این جلسه که در آن قرار بود چند نفر از کارگران بعنوان نماینده شرکت کنند، از همان ابتدا با برخورد تهدید‌آمیز و تحقیر آمیز سران حکومتی و کارفرمایان روبرو شدند، نه فقط آنها را در جلسه کذائی بررسی شان شریک نکردند بلکه سیاست برخورد امنیتی با کارگران را تحت عنوان "مقابله با اخلال" تنظیم کردند.  

جلسه هماهنگی مجلس و دولت و امنیتی ها برای "مقابله با اخلال" و "برخورد شدید با کارگران اعتصابی"، اولین واکنش به دور جدید اعتراضات توده ای کارگری و نشان وحشت حکومتیها و کارفرمایان از امواج اعتراضات کارگری در دوره پساکرونا است. ادعای حکومتی ها مبنی بر "پیگیری قانونی مطالبات" توسط کارگران، وقتی که خودشان می برند و می دوزند و معادن و صدها شرکت زیر پوشش شرکتهای بیمه اجتماعی را به بازار بورس و بخش خصوصی واگذار میکنند، توقعی بیجا است. کارگر برای دفاع از امنیت شغلی و قراردادهای کار و بهبود شرایط کار و زندگی خود نیازی به اجازه از هیچ کارفرمائی ندارد. قانون حکومتی قانون دفاع از کارفرمایان است و اعتصاب و اعتراض به سیاستهای کارفرما حق مسلم کارگران است. دوره این تهدیدات و قلدرمنشی کارفرمامحور بسر آمده است. حکومت کارفرمایانی که زندگی و هستی میلیونها کارگر را با یک چرخش قلم ساقط میکنند، باید برای اعتراض و اعتصاب  کارگران هم آماه باشند.

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست تهدید عوامل حکومتی و کارفرمایان و اطلاعاتی ها علیه کارگران معادن کرمان را قویاً محکوم میکند و از کارگران در بخشهای مختلف ایران میخواهد که از رفقایشان در معادن کرمان حمایت کنند. در آستانه روز جهانی کارگر، همبستگی کارگری بیش از هر زمانی موضوعیت دارد.

مرگ بر جمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

زنده باد جمهوری سوسیالیستی!

حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

٧ اردیبهشت ١٣٩٩- ٢٦ آوریل ٢٠٢٠

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است