درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

کلیه افراد بازداشتی در رابطه با اعتصاب رانندگان وکامیونداران باید فورا آزادشوند

امروزجمعه سیزدهم مهر اعتصاب رانندگان وکامیونداران وارد چهاردهمین روز خود شد. رژیم سرمایه داری مذهبی ایران تا کنون بیش از 238 نفر از اعتصابیون را دستگیر ومورد ضرب وشتم قرار داده است. خواسته های این مردم معترض وزحمتکش که روزانه با خطر مرگ وزندگی در جاده ها روبرو هستند حداقل های یک زندگی شرافتمندانه است که میلیونها کارگر وزحمتکش در ایران از آن محروم اند وبه اشکال مختلف ومتناسب با شرایط خویش وسطح مبارزه اینجا وآنجا مطرح کرده ومیکنند. بطور مشخص رانندگان وکامیونداران خواسته های اولیه زندگی کاری ومعیشتی خودرا در میان نهاده اند.

 مطالبات آنها عبارتست از کاهش قیمت لاستیک و لوازم یدکی، افزایش ۷۰ درصدی نرخ کرایه، کسر حق پرداختی بیمه رانندگان، حذف دلالان و واسطه ها از پایانه ها و باربریها، افزایش حقوق بازنشستگی و سختی کار، نظارت بر برخوردهای غلط و سلیقه ای مأموران راهنمایی و رانندگی و مجازات ماموران و افسران رشوه گیر است. مبارزه و پافشاری رانندگان کامیون و کامیون داران بر تحقق این خواسته ها  در شرایطی ادامه دارد، که تشدید بحران اقتصادی و کاهش ارزش پول داخلی در برابر دلار و دیگر ارزهای خارجی باعث سقوط فاجعه بار قدرت خرید خانواده های کارگری و اکثریت مردم ایران شده و فقر و فلاکت بی سابقه ای را به آنان تحمیل کرده است. تامین معیشت وپذیرش سختی کار و بازنشستگی زودرس و دسترسی عادلانه به ابزار کار و امکان استراحت در بین راه و... از جمله مطالبات آنها است.

 تحقق این مطالبات نه تنها میتواند اندکی از بار فشار برزندگی ومعیشت این زحمتکشان باشد بلکه بسود امنیت جاده ها وکاهش میزان مرگ های جاده ای است. اما سرمایه داران ودولت مذهبی شان رسالتی جز افزایش فقر و فلاکت طبقه برای خود قائل نیستند. از اینرو با تمام قوا در مقابل کارگران وزحمتکشان بسیج میشوند.

 شورای استکهلم که خواهان سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی است واز دولتی کارگری وشورایی حمایت می کند در مقابل سرکوب مردم کارگر وزحمتکش وآزادیخواهان مثل همیشه خودرا همدست کارگران برای تغییر میداند

 در این رابطه روز چهارشنبه 10 اکتبر، ساعت 5 عصر در میدان سرگل برای اعتراض واطلاع رسانی به جامعه سوئد اکسیونی برگزار میکند.

از تمامی آزادیخواهان و احزاب وسازمانهایی که برای آزادی و رهایی کارگران و زحمتکشان مبارزه میکنند دعوت میکنیم در این اکسیون شرکت کنند و روز ده اکتبر که مصادف با روز جهانی علیه اعدام است  را با مبارزه علیه رژیم سرمایه داری ومبارزات آزادیخواهانه مردم پیوند دهیم . باشد که همزمان  تهدید اعتصابیون به اعدام توسط رژیم با فریاد نه به اعدام وشکنجه ونه به رژیم ضد کارگرپاسخ گیرد  .

                               سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی   

زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ـ استکهلم

چهارم اکتبر ۲۰۱۸

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است