درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

هفت تپه اسرایش را آزاد کرد!

 آزادی کارگران از زندان دزفول

بر اساس خبر سندیکای کارگران هفت تپه، بعد از ظهر امروز چهارشنبه ٢٥ تیر ١٣٩٩-١٥ ژوئیه ٢٠٢٠، کارگران دستگیر شده، محمد خنیفر، یوسف بهمنی، ابراهیم عباسی منجزی  ومسلم چشم خاور از زندان دزفول آزاد شدند.

آزادی این عزیزان نتیجه تلاش و ایستادگی کارگران هفت تپه و خانواده های آنها ، نتیجه دفاع همه جانبه آنها از رفقا و نمایندگان خود، نتیجه تجمعات اعتراضی آنها در شوش و در میان حمایت گرم مردم شریف این شهر و نتیجه حمایتهای تا کنونی کارگران و مردم آزادیخواه از هفت تپه و اسرای آنها است.

حب حکمتیست(خط رسمی) آزادی کارگران زندانی را به این عزیزان و خانواده هایشان، به خانواده بزرگ هفت تپه و مردم شوش، به همه حامیان هفت تپه و به طبقه کارگر در ایران تبریک میگوید. آتحاد و پایداری کارگران هفت تپه و تلاش برای آزادی این عزیزان ستودنی است.

                                   

زنده با اتحاد طبقاتی کارگران

زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری

حزب حکمتیست (خط رسمی)

٢٥ تیر ١٣٩٩- ١٥ ژوئیه ٢٠٢٠    _____________________________________________________________________

علیه امپراطوری مرگ

موج دوم کرونا در ایران بیش از ۱۵ استان را در وضعیت اضطراری قرار داده و روزانه از مردم بی پناه و بی دفاع صدها قربانی میگیرد. صف طولانی بیماران، بیمارستانهای مملو از بیمار، پزشکان بی امکانات، چهره امروز شهرهای ایران را تشکیل میدهد. وضعیت تهران بطور ویژه اضطراری اعلام شده است. جامعه در هراسی بی پایان عملا فلج شده است. در چنین شرایطی روحانی در اوج بیشرمی اعلام میکند "موج دوم اپیدمی کووید١٩ که از یک ماه قبل در ایران آغاز شده، کم‌کم در حال عبور است"!

 در شرایطی که خطر ابتلا به بیماری میلیونها نفر را تهدید میکند  نماز جمعه و تجمعات را تعطیل کرده اند اما از تعطیلی مراکز کاری، از امکانات پزشکی رایگان برای مردم، از تامین زندگی مردم و ..... هنوز خبری نیست.

 در دور اول کرونا اعلام کردند اگر اقتصاد نچرخد معیشت مردم تامین نمی شود. گفتند اقتصاد بر جان مردم مقدم است. اقتصاد چرخید و چرخه فساد و دزدی و اختلاس هم بسرعت می چرخد، چرخ شلاق بر پشت کارگران و احکام زندان و اعدام دستگاه قضایی شبانه روز می چرخد. اقتصاد چرخید و هر چند دقیقه یک نفر می میرد.

 اقتصادی که قبل از کرونا مردم گرسنه و بیکار و زیر خط فقر بودند و در زمان کرونا هم از فقر و گرسنگی و هم از بیماری بطور مضاعف می میرند، اقتصاد نیست. امپراطوری مرگ است! به بانک هایشان نگاه کنید، به مراکز نظامی و ادوات و تسلیحات کشنده و نابود کننده شان نگاه کنید، به برج های سر به فلک کشیده و هتل های لوکس و کالاهای لوکس و پر زرق و برق شان پشت ویترین ها نگاه کنید، کدام یک از این کالاها و امکانات سرسام آور توانست در بحران کرونا جان حتی یک انسان را نجات دهد؟!

 امروز باردیگر حسن روحانی حرف آخر نظام را در کمال بیشرمی و بغایت ضد انسانی تکرار کرد: "یا دو میلیون نفر می میرند، یا سی میلیون گرسنه به خیابان می ریزند.!" و دولت و نظام حاکم بر ایران اولی را انتخاب کرده است تا دومی  اتفاق نیفتد. سیاست کشتار عمومی برای نجات نظام!

 قرار است کرونا با پاشیدن خاک مرگ بر جامعه، با تحمیل فقر و استیصال، با تبدیل مردم خوشبین به آینده و مصمم به مردمی زخمی، عزادار، بیمار، فقیرتر، گرسنه تر، نظام را از خطر به زیر کشیده شدن نجات دهد. همانطور که جنگ ایران و عراق یک موهبت الهی برای نظام بود. موهبت الهی که نتیجه آن برای مردم چند میلیون کشته و زخمی، فقر و بیکاری و جامعه ای داغدار و ویران شده بود. اولویت جمهوری اسلامی نه مقابله با کرونا و نجات جان میلیونها انسان، که نجات نظام و وقت خریدن و عقب راندن مردم معترض و متنفر از حاکمیت است. اولویت شان نجات امپراطوری مرگ است!

 اما جامعه پویا، انقلابی و معترض ایران با طبقه کارگر پیشرو و کمونیسم اش، فلاکت و مرگ و میر مضاعف امروز، و تمام مصیبت های دیگری که در همه این سال ها بر مردم وارد شده است، را با یک انفجارعظیم اجتماعی پاسخ خواهد داد. انفجاری که نطفه هایش در خیزش های دی ماه ۹۶، آبان ۹۸ و اعتصابات مکرر و تا به امروز بخشهای بزرگی از طبقه کارگر، بسته شده است. 

 جمهوری اسلامی هم، خود را برای این نبرد نهایی آماده کرده و تمام سرمایه خود از ماشین سرکوب تا "برکت کرونا" را برای این جنگ به کار انداخته است.   

کارگران، مردم!

 جمهوری اسلامی کمر به نابودی جامعه ما بسته است. بازی حاکمیت با زندگی مردم با کرونا شروع نشده و با آن تمام نخواهد شد. ویروس کوید-۱۹ بدون جدالی قاطع و مصمم  با ویروس جمهوری اسلامی از بین نخواهد رفت.

 نباید بهای سیاست ضد انسانی این نظام را ما با جان و سلامت و معیشت مان بپردازیم. همسرنوشتان ما، در مقابل چشمان ما در منازل می میرند، در خیابان ها می افتند و می میرند، در صف بیمارستان ها ماندند و هیچوقت به خانه برنگشتند. این جنایت آشکار را نباید پذیرفت. در مقابل این فاجعه انسانی بایستیم و جان و سلامت و امنیت جامعه را با گشودن درب خزانه های نظام فاسد جمهوری اسلامی پاسداری کنیم.

 اعتراضات اجتماعی علیه مرگ و میر انسان ها، گرانی و تورم و گرسنگی، برای رفاه و آزادی و خلاصی از جهنم اسلامی نمیتواند تا پایان نامعلوم بیماری کرونا صبر کند. جامعه آبستن اتفاقاتی چون خیزش های عمومی، اعتصابات گسترده تر کارگری و شورش بینوایان است. نبردهای عظیمی در پیش است. خود را برای این نبرد متحد و آماده کنید!

کمونیست ها، سوسیالیست ها !

 به درست گفته می شود که دنیای پس از کرونا آغاز انفجارهای اجتماعی در گوشه و کنار جهان است. در مورد ایران این را میشود با قاطعیت بیشتری گفت. تبعات بحران کرونا در ایران به دلیل ویژگیهای جامعه، نوع حاکمیت و رابطه مردم و دولت سریع تر از هر جای دیگر دنیا خود را نشان می دهد.

 کمونیست ها و طبقه کارگر آگاه باید برای نبردی که در پیش است آماده شوند. جامعه امروز به لشکری از سوسیالیست ها نیاز دارد. کمونیست ها و سوسیالیست هایی که منشا اتحاد، اعتماد به نفس و خوشبینی، منشا امید به آینده ای انسانی، طبقه کارگر و مردم آزادیخواه را برای جدال نهایی با بورژوازی حاکم آماده میکنند.

رفقا!

 با پایان حاکمیت بورژوازی در ایران، فقر و فلاکت، خرافات و تحمیق مذهبی، استبداد و تبعیض و نابرابری از جامعه رخت بر خواهد بست!

 ایران سوسیالیستی بعد از جمهوری اسلامی به شکل باور نکردنی ، تصویر و چهره خاورمیانه را تغییر خواهد داد. صلح جای جنگ، ازادی جای خفقان، برابری اقتصادی جای غنیمت گرفتن ثروت جامعه توسط اقلیتی مفتخور، برابری زن و مرد جای تبعیض و آپارتاید جنسی، آزادی اندیشه و قلم و بیان و تشکل و تحزب، جای  خفقان و حقنه کردن اجباری خرافات و ارتجاع، شوراهای کارگری و حاکمیت شورایی جای دستگاه سرکوب بورژوازی و تسلیح توده ای جای ارتش و سپاه و بسیج را خواهد گرفت.

 تحقق آزادی و برابری فردا در گرو مبارزه بی امان امروز مردم متحد و سازمانیافته علیه فقر و فلاکت و بی مسئوولیتی نظام جمهوری اسلامی در قبال جان و سلامت و امنیت انسان های جامعه است. نگذارید مردم اسیر فقر و بیکاری و نداری، قربانی ویروس مرگبار کرونا شوند. جمهوری اسلامی را بخاطر مرگ ده ها هزار انسان و میلیون ها مبتلای کرونا به چالش بکشید. این رژیم باید پاسخگوی رها کردن انسان ها در دامان مرگ و نابودی باشد. تعطیلی شهرهای بحران زده و تامین معیشت مردم حداقل کاری است که این رژیم باید انجام دهد. نگذارید دولت سرمایه داران برای حفظ سودآوری سرمایه هایشان جان و حرمت و انسانیت مردم را به بازی بگیرد. یقه شان را بگیرید! 

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست (خط رسمی)

۲۵ تیرماه ۹۹ – ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۰

_____________________________________________________________________ 

 رویای ممنوع عبدالله مهتدی

عبدالله مهتدی خواستار ایجاد یک نیروی نظامی و پلیس ملی برای کنترل کردستان ایران شده است.  این سناریو نمی تواند الگوی مشابه تشکیل دولت اقلیم کردستان عراق باشد. مهتدی دورنمای تشکیل دولت اقلیم کردستان عراق برای کردستان ایران را تاریک می بیند. دولت کردی در کردستان عراق بدنبال جنگ خلیج و حمله ی امریکا و متحدینش به عراق و در نتیجه ی یک سناریوی سیاه در عراق تشکیل شد. اما این سناریو در ایران و کردستان مطلقا قابل اجرا نیست. در نتیجه سپاه ملی عبدالله مهتدی مدل ارتش آزاد سوریه است که از جانب دولت اردوغان و متحدینش سازمان داده شده است.

مهتدی از حالا به امریکا و دولتهای مرتجع منطقه پیام می فرستد که برای تشکیل یک نیروی نظامی نیابتی در کردستان ایران آمادگی دارد. این ارتش رویایی مهتدی بدون وابستگی و دخالت مستقیم و پول و تسلیحات و امکانات لجستیک دولتهای منطقه و یا امریکا ممکن نیست.

سناریوی اپوزیسیون بورژوایی و قومی برای ایران یکی است. رضا پهلوی و فرشگردی ها و غیره که همانند مهتدی شانسی برای خود نمی بیند، خواستار حفظ ارتش و سپاه برای سرکوب انقلاب از پایین مردم ایران است. مجاهدین هم رویای احیای ارتش ازادیبخش اش را در سر می پروراند. نیروی نظامی ای که با استفاده از تانک های ارتش عراق در تابستان 68 در عملیاتی به نام فروغ  جاویدان قرار بود 48 ساعته به تهران برسد. و امروز عبدالله مهتدی همین سناریوی رسوا و شکست خورده را برای ناسیونالیست ها و قوم پرستان کردستان پیشنهاد می کند.

سنگ بنای این سناریوی نیابتی را حزب دمکرات کردستان ایران با برنامه ی "راسان" گذاشت که ناکام ماند. عبدالله مهتدی و همکارانش در " مرکز همکاری احزاب کردستانی" که همه راه های از قبیل دریوزگی در کنسولگری جمهوری اسلامی در اربیل تا پستوهای سازمان اطلاعات و امنیت امریکا " سیا" را پیموده اند، اکنون رویای تشکیل ارتش آزاد نوع سوریه توسط دولتهای ترکیه و عربستان و با چراغ سبز امریکا را در سر دارند. مهتدی دایی جان ناپلئونی است که تخیلات ذهن بیمارش را بجای واقعیت های کردستان ایران می گذارد. او کردستان ایران را محل اقوام و عشایر و سکت های قومی و مذهبی می پندارد که مهتدی  رییس عشیره و سپاه مزدورش، کم دارد!

کردستان ایران سنت های مبارزاتی و انقلابی و کمونیستی بسیار قدرتمندی دارد. جنبش آزادیخواهانه و برابری طلبانه ی کارگران و زحمتکشان و جوانان  و زنان و روشنفکران انقلابی کردستان، نه نسخه ی دولت اقلیم کردستان عراق را می پذیرد و نه ارتش آزاد نوع سوریه و ساخته ی دولتهای مرتجع منطقه به فرماندهی مهتدی و همکارانش. دولت کردی به ضرب نیروی نظامی نیابتی ارتجاع منطقه در کردستان ایران رویایی ممنوع است. غیرممکن است.

جنبش آزادیخواهانه در کردستان ایران بخشی از جنبش سراسری طبقه کارگر و زحمتکشان ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. اداره جامعه کردستان نه توسط ارتش و پلیس نیابتی مهتدی ها، بلکه با شوراهای کارگری و مردمی اداره خواهد شد. شکی نیست ارتش رویایی مهتدی اگر تشکیل هم شود، موی دماغ کمونیسم و ازادیخواهی و برابری طلبی در کردستان خواهد شد. کمونیسم ما در کردستان به مخاطرات برنامه و نقشه های ضدمردمی ناسیونالیسم کرد و به ظرفیت سناریوی سیاهی قوم پرستانی چون مهتدی و ایلخانی زاده و خه بات و سلفی ها آگاه است.

اما جنبش انقلابی مردم در کردستان پتانسیل و توانایی مقابله با نقشه های شوم دشمنانش را دارد. سناریوی سیاه و رویایی ارتش ملی مهتدی  و متحدینش در "مرکز همکاری" اگر بتواند در چند روستا و تپه کردستان عرض اندام کند و به مناطق مسکونی و خانه های مردم توپ و خمپاره بفرستد، اما مردم انقلابی و آزادیخواه قلم پای نیروی نظامی قوم پرستان را اگر جرات قدم گذاشتن به شهرو شهرک های کردستان را داشته باشد، خواهند شکست.

دفتر کردستان حزب حکمتیست (خط رسمی)

۲۶ تیرماه ۹۹ – ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۰

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است