درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

 پیامی به همکاران در هفت تپه و کارگران در نقاط دیگر

همکاران عزیز. یک نکته مهم را میخواستم با شما در میان بگذارم. در خاطر داشته باشیم نماینده های مجلس یعنی نادری و نظام موسوی، درست در مقطعی که انجام خلع ید- به علت فشار تجمعات ما- دقیقا به نقطه اجرایی و عملی رسیده بود برای شکستن اعتصاب و سراسیمه وارد شوش شدند زیرا این تجمعات برای همه جناح های حاکمیت، نشانه ی دردسری در حال گسترش بود. دقیقا به همین دلیل همکارانی که مهلت و قول آنها را باور کردند و دست از تجمع کشیدند اقدامی کردند که انگار به ماحصل زحمات خود پشت کردند. دقیقا موقع برداشت محصول و عملی شدن خلع ید بود که با تبلیغ و خواست مجلسیان، عده ای ناگهان صحنه را ترک کردند.

حالا ما با همان مجلسیان سر و کار داریم که سرهای تفریحی در مناطق محروم را به عنوان فعالیت انقلابی و عدالت طلبانه در پیش گرفته اند و همان ها که گفتند اگر به سرعت مطالبات شما اجرایی نشود ما هم به جمع اعتراضی شما خواهیم پیوست اکنون ماجرا را نیمه کاره رها کرده و در فکر خاموش کردن صدای اعتراض در نقاط دیگر مملکت هستند.

ما با این دولت و مجلس و قوه قضائیه سر و کار داریم که همگی سر و ته یک کرباسند. قوه قضاییه ای که به صورت کامل از اسدبیگی ها حمایت میکند. دادگاهشان را تعلیق کرده؛ کمک میکند حسابشان باز شود؛ علیه کارگران پرونده سازی میکند و معاونش و دادستان کلش به طور مستقیم همدست اسدبیگی هستند.

با وجود اینکه همه اینها پشتیبان اسدبیگی و بخش خصوصی هستند ولی ما موفق شدیم مساله خلع ید از بخش خصوصی را از حالت بحث تبدیل به بخشنامه قانونی کنیم. 
با وجود اینکه اینها همه با هم متحد بودند اما اتحاد و اعتراض ما زورش بیشتر بود.
فقط باید مراقب باشیم در نقاط حساس و زمان های حساس بر اساس وعده های و قول ها مسئولین دست از اعتراض و تجمع برنداریم.

الان هم تنها راه ما برای راه کردن هفت تپه و منطقه و برای به دست گرفتن سرنوشت خودمان و منطقه و شرکت، وارد کردن یک فشار دیگری برای اجرایی شدن سریعتر خلع ید است.

همه همکاران را به اتحاد بیش از قبل و آمادگی برای اعتراضات جدیدتر و قدرتمند تر میکنیم. از کارگران نقاط دیگر هم میخواهیم همزمان دست به اعتراض و تجمع بزنند و مطالبات خود را پیگیری کنند. اعتصابات و تجمعات همزمان توان مشترک ما را بیشتر و احتمال نتیجه گیری را بیشتر میکند.

زنده باد هفت تپه- پایتخت اعتصاب جهان
پیام همکار

انتشار: هفت تپه ـ کانال مستقل کارگران

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است