درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

نامه جمعی از فعالین و هواداران کومه له و حزب کمونیست ایران

(از شهر سنندج، در اعتراض به فضای غیر سیاسی)

در طول یک ماه اخیر و در پی انتشار بیرونی اختلافات سیاسی در حزب کمونیست ایران و کومه له حجم زیادی از نوشته ها و مصاحبه ها در مورد اختلافات فضای شبکه های اجتماعی را پر کرده است. همه کسانی که سرنوشت سیاسی مردم کردستان و همچنین اوضاع و آینده سیاسی جنبش انقلابی کردستان برایشان مهم باشد حتما در این رابطه مواضع مختلف را از زبان اعضا و کادرهای کومه له و حزب کمونیست ایران را دنبال خواهند نمود. آنچه تا به امروز برای ما دوستداران و هواداران این تشکیلات مشخص شده این است، میدانیم دو جناح و قطب بندی سیاسی در حزب و کومه له خود را نشان داده که اختلافاتی را هم مطرح کرده اند. به نظر ما اختلافات سیاسی در هر حزب و تشکلی نه تنها جای تعجب نیست بلکه نشان از سر زنده بودن آن می باشد تا آنجایی که میتواند فضای سیاسی و سالمی را جهت مناقشات سیاسی در هر دو جناح بندی را فراهم کند.

کومه له و حزب کمونیست ایران یکی از جریانات خوشنامی است که با توجه به تمام ظرفیت های لازم سیاسی و همچنین برگرفته از سنت های انقلابی و مبارزاتی خود در طول این سال ها برای جامعه امری روشن و واضح شده که می تواند متمدنانه با ایجاد فضای آرام و سیاسی این تند پیچ سیاسی را هم پشت سر بگذارد. اما متاسفانه در طی این دوره و در طی این یک ماه اخیر ما شاهد نوعی از برخوردهای غیر سیاسی و مخرب هستیم که در نوشته های تعدادی از اعضای این تشکیلات روبه به بیرون انتشار پیدا کرده است. جای تعجب دارد که این شیوه از ناسیاسی بودن و برخوردهای کاملا نازل و ادبیات مبتذل تنها به اعضا محدود نمانده بلکه از زبان تعدادی انگشت شماری از کمیته مرکزیهای کومه له هم باز هم تکرار شده است. برای هر انسان سیاسی در جامعه کردستان که این اختلافات سیاسی و مباحث پیرامون آن را دنبال میکند یک امر غیر قابل انکار است که علیرغم هر ارزیابی از این اختلافات داشته باشیم، انبوهی از این ادبیات ناسالم و کاملا غیر سیاسی از زبان کسانی منتشر میشود که از رفیق ابراهیم علیزاده دبیر اول کومه له دفاع می کنند. برای هر انسانی که دغدغه سیاسی داشته باشد و به شبکه های اجتماعی و سایت های خبری مراجعه کند کاملا انکار ناپذیر است. لیست این افراد برای جامعه کردستان معلوم و مشهود است تا جایی که هستند کسانی که در یک ارگان با رفیق ابراهیم علیزاده فعالیت دارند. فضای دمکراتیک جهت ادامه بحث های و مناقشات سیاسی در یک حزب و سازمان مستلزم مدیریتی درست و غیر جناحی است که متاسفانه رهبری کومه له بر خلاف اطلاعیه اش که در طی یک ماه اخیر انتشار داد نه تنها سعه صدری در آن دیده نمی شود بلکه خیلی غیر سیاسیانه فضای را برای هتک حرمت رفقای همسنگر خود فراهم نموده است و فرصت های برای بحث و گفتگو در مورد این اختلافات را جناح بندی شده مهندسی نموده و از دیالوگ سالم از طرف جناح مقابل، کمیته رهبری کومه له در روز آشکار جلوگیری میکند  و می بینیم که اعضای کمیته اجرایی و دیگر اعضای این تشکیلات را از ابراز نظر از کانال های رسمی این تشکیلات در تلویزیون کومه له و حزب محروم کرده است. این سری اقدامات از چشم مردم کردستان پوشیده نیست.

لذا ما جمعی از فعالین و هواداران کومه له و حزب این شیوه از برخوردهای غیر سیاسی حذف گرایانه که در راستای منافع جناحی، در مقابل با این برخورد های غیر سیاسی سکوت میکند و جمع زیادی از همسنگران خود را به طرز کاملا سنتی که با سنت های مبارزاتی تشکیلاتی که ما سالها آن را میشناسیم، همخوانی ندارد را محکوم میدانیم. ما فعالیت و تمام توان خود را در شهر های کردستان به کار می اندازیم تا بتوانیم از دستاوردهای سیاسی و انقلابی کومه له و حزب دفاع کرده و آینده روشنی را میخواهیم تا همه دست در دست هم برای برپایی حاکمیت شوراهای مردمی و در دفاع از طبقه کارگر و زحمتکش کردستان در به عقب راندن سیاست های احزاب ناسیونالیست در آینده کردستان، آستین ها را بالا زده و آن را دربه انجام رساندن این رسالت سیاسی و تاریخی از پای نخواهیم نشست.

ما هر نوع توهین نامه ای که متاسفانه با نام مقاله سیاسی روبه بیرون انتشار پیدا کرده را محکوم و اوج ابتذال سیاسی دانسته زیرا سنت های مبارزاتی کومه له در کردستان به ما آموخته است که انسان های سیاسی که بحث سیاسی روشن داشته باشند و بتوانند از مواضع خود به شیوه متمدنانه دفاع کنند، دست به حذف دیگران نمی زنند و از اهرم های تشکیلاتی به روش و فرهنگ احزاب ناسیونالیست عمل نمی کنند و از ادبیات مبتذل جهت حقانیت خود استفاده نخواهند کرد. از نظر ما این توهین نامه ها نه تنها اوج قباحت سیاسی است بلکه همین روش نشان میدهد که هر جناح حقانیت سیاسی و ادعاهایاش کجا قرار گرفته است. ما از همه کمونیست ها که برای منافع طبقه کارگر دلسوز هستند انتظار داریم با مشارکت خودشان و دخیل شدن در این بحث ها کومه له و حزب کمونیست ایران در راستای دفاع از استراتژی و برنامه آن در عمل، از این تند پیچ سیاسی عبور دهند.  

۲۸ شهریور ماه ۱۳۹۹

جمعی از فعالین و هوادارن کومه له و حزب کمونیست ایران

سنندج   

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است