درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

مواظب توطئه باشیم!

خصوصی سازی نمیخوایم!

امروز دوشنبه عصر حوالی ساعت پنج شخصی بنام یار محمدی و نماینده اسدبیگی و نماینده رستمی با یک خودروی سفيد هیوندای توسان TL با شماره بومی شهربانی منطقه آزاد اروند، بشکل غیر علنی و بدون خبر قبلی وارد شرکت شدند و از محوطه صنعتی بازدید کردند.

حال که خلع ید اسدبیگی محرز شده، انواع توطئه برای دست بدست کردن شرکت، کارفرمای جدید حتی به اسم تعاونی در دستور قرار میگیرد. حرف ما کارگران هفت تپه روشن است. ما به هیچ نوع خصوصی سازی دیگر رضایت نمی دهیم. بهتر است سر ما و خودتان را درد نیاورید. تعاونی که قرار باشد بخشی از سهام را به مفت خور دیگری مانند اسدبیگی بدهد را نمیخواهیم. یا تمام سهام و مالکیت به کارگران واگذار میشود یا اگر دولتی-عمومی میشود با نظارت کارگران.

یعنی یا شرکت دولتی میشود با نظارت از صدر تا ذیل کارگران توسط شورای مستقل کارگری و یا اداره و مالکیت شرکت تماما به شاغلین و کارگران هفت تپه واگذار میشود.

پیام همکار

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

تماس با کانال    @kargare7tapeh

____________________________________________________________________

در همبستگی با معلمان

علیه خصوصی سازی، برای آموزش رایگان

امروز ۵ اکتبر روز جهانی معلم است. معلم با دغدغه نان و کار شیفت دوم و انواع محدودیت‌ها نمی‌تواند نقش تربیت و آموزش دانش آموز را آنطور که انتظار می‌رود ایفا کند.

معلمان مانند ما کارگران در این سال‌ها زیر انواع فشار و پرونده سازی و زندان بدلیل طرح خواستها و مطالبات برحق بودند. به دلیل متشکل شدن، اعتراض به بی‌عدالتی و فقر و فرق، هنوز تعدادی از معلمان عزیز در زندان هستند. ما کارگران ضمن ابراز همدردی با معلمان عزیز، خواستار آزادی فوری آنها و مختومه شدن پرونده هایشان هستیم. ما از حق تشکل مستقل معلمان دفاع میکنیم.

معلمان کشور مخالف کالایی کردن آموزش و تحصیل بعنوان یک حق پایه ای انسانها هستند و خواهان آموزش رایگان برای همه شدند. خصوصی سازی آموزش و حق تحصیل، تغییر قراردادهای کار، حق التدریسی و پیمانی و غیر رسمی و قراردادی شدن حدود یک پنجم نیروی شاغل معلمان، پیامدهای منفی زیادی بر اصل آموزش و کیفیت کار آموزشی گذاشته است.

ما کارگران همواره از این خواست معلمان عزیز برای آموزش رایگان حمایت کردیم. خواست آموزش رایگان، بهداشت و درمان رایگان را کارگران آورده اند. هدف این خواستها این واقعیت ساده بوده که آموزش حق عموم مردم است، سلامتی و بهداشت حق عموم مردم است. یعنی اینکه فرزندان ما چون با فقر اقتصادی خانواده کارگری روبرو هستند نباید از تحصیل و از سلامتی محروم شوند. یعنی اینها فقط حقوق کسانی نیستند که پول و ثروت کافی دارند بلکه حق هر ساکن جامعه است.

ما روز جهانی معلم را به معلمان عزیز تبریک میگوییم و با تاکید بر شعار "کارگر، معلم، اتحاد اتحاد" از مبارزه آنها برای آموزش رایگان، نفی خصوصی سازی و دیگر مطالبات برحق حمایت می‌کنیم.

نفی خصوصی سازی، آموزش رایگان!

پیام همکار

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

تماس با کانال   @kargare7tapeh

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است