درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

اعتراض پیمانکاری های پتروشیمی بیستون / نه پاداش بهره وری به ما تعلق می گیرد و نه دستمزدمان را به موقع می گیریم

کارگران پیمانکاری پتروشیمی بیستون در اعتراض به وضع نامناسب شغلی دست به اعتراض زدند. آنها می‌گویند شرایط‌مان به مراتب بدتر از رسمی‌هاست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگران پیمانکاری پتروشیمی بیستون که بیشتر در بخش تعمیرات مشغول به کار هستند، دست به اعتراض صنفی زده‌اند.

این کارگران روز گذشته در محوطه این مجتمع دست به تجمع زدند. امروز نیز قرار است اعتراض آنها ادامه داشته باشد.

پیمانکاری‌های بیستون می‌گویند: حقوق‌مان به موقع پرداخت نمی‌شود و پاداش بهره‌وری به ما تعلق نمی‌گیرد؛ درحالیکه این مزایا برای «رسمی‌ها» به رسمیت شناخته شده و هر ماه به آنها پرداخت می‌شود.

این کارگران در عین حال خواستار اجرایِ «طرح طبقه‌بندی مشاغل» هستند و می‌گویند: بایستی با اجرای این طرح تا حدودی از تبعیض دستمزدی کاسته شود.

یکی از حاضران در این اعتراض صنفی که به علت «پیمانکاری» بودن و فقدان امنیت شغلی نمی‌خواهد اسمش آورده شود، در ارتباط با وضعیت شغلی همکاران خود می‌گوید: در حق پیمانکاری‌ها «تبعیض» روا می‌دارند؛ در عین حال امنیت شغلی نداریم و ممکن است هر لحظه عذرمان را بخواهند.

علیرغم تماس‌های مکرر خبرنگار ایلنا، مدیریت پتروشیمی بیستون و دفتر این کارخانه در کرمانشاه، از ارائه توضیحات در رابطه با اعتاض کارگران و خواسته‌های آنها خودداری کردند.

گردآوری: سایت چشم انداز کارگری

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است