درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

اخباروگزارشات کارگری 23 و 24 بهمن ماه 1399

- سه تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با ابلاغ شعبه ۲ دادسرای اوین به پلیس امنیت احضار شدند

- کانون نویسندگان ایران:علیرضا نوری بازداشت و روانه‌ی زندان شد

- جان باختن یک کارگر کارخانه آلومینای جاجرم براثر سقوط به درام فیلتر

*سه تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد با ابلاغ شعبه ۲ دادسرای اوین به پلیس امنیت احضار شدند

آقایان داود رضوی، عطا باباخانی و علی قربانیان از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد، با ابلاغ شعبه ۲ دادسرای اوین، به پلیس امنیت احضار شدند و باید روز شنبه به پلیس امنیت مراجعه کنند.

 نامبردگان پس ار حضور در تجمع مستقل بازنشستگان در مقابل مجلس، از سوی پلیس امنیت تلفنی احضار شدند و در روزهای گذشته نیز از سوی دادسرا ابلاغیه برای‌شان ارسال شده است.

لازم به ذکر است این سه عضو سندیکا از بازنشستگان تامین اجتماعی نیز هستند .

یادآور می‌شود در روزهای گذشته برای آقای عطا باباخانی پرونده دیگری نیز در شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه یک کرج به اتهام "برهم زدن امنیت کشور" گشوده شده است و برابر ابلاغ قضایی، به پلیس امنیت کرج احضار شده است.

از سال ۹۸ فشار نهادهای امنیتی به سندیکای کارگران شرکت واحد بسیار تشدید شده است و با هر بهانه‌ای نهادهای امنیتی با اعضای سندیکا تماس تلفنی تهدید آمیز می‌گیرند و یا اعضای سندیکا به پلیس امنیت یا دادسرای اوین احضار می‌شوند. در یک نمونه سال گذشته پانزده تن از اعضای فعال سندیکا با دستور قضایی به پلیس امنیت احضار شدند.

در چند سال گذشته تجمعات بازنشستگان با محوریت و فراخوان‌های تشکلات مستقل خود، در اعتراض به مستمری ناچیز و چند برابر زیر خط فقر، در شهرهای مختلف استمرار و رشد داشته است. اما همچنان در بر همان پاشنه می‌چرخد.

سرمایه‌های تامین اجتماعی با حق‌بیمه کارگران به وجود آمده است. اما متاسفانه حق اداره سازمان تامین اجتماعی توسط کارگران، که صاحب اصلی این سازمان هستند، از آنان سلب شده و هیچ نقشی در اداره آن ندارند.

سندیکای کارگران شرکت واحد هرگونه پرونده سازی واحضار وتهدید اعضایش را محکوم میکند و خواستار منع تعقیب سه عضو این سندیکا میباشد و همچنان از اعتراضات کارگران و بازنشستگان و مزدبگیران تا رسیدن به حقوق پایمال شده شان حمایت میکند.

چاره زحمتکشان وحدت و تشکیلات است                          

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

*کانون نویسندگان ایران:علیرضا نوری بازداشت و روانه‌ی زندان شد

علیرضا نوری شاعر، نویسنده و عضو کانون نویسندگان ایران حوالی ساعت ده صبح امروز ۲۳ بهمن ماه توسط پلیس اطلاعات و امنیت همدان در منزل‌اش بازداشت و جهت اجرای حکم دو سال زندان به ندامتگاه مرکزی همدان منتقل شد. حکم جلب نوری با حق ورود به منزل توسط شعبه پنج اجرای احکام دادسرای همدان صادر شده بود. لازم به ذکر است زندان همدان فاقد هرگونه تفکیک جرائم است و همه زندانیان عمومی و امنیتی در یک بند نگهداری می‌شوند.

علیرضا نوری در خرداد ۱۳۹۶ به اتهام «توهین به مقدسات از طریق نوشتن اشعار موهن در فضای مجازی» به دو سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر عیناً تایید شد. با وجود اعتراض نوری به حکم صادره در دیوان عالی کشور، او در تیر ماه ۱۳۹۹ به شعبه‌ی پنجم اجرای احکام دادسرای همدان احضار شد که اجرای حکم او به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد.

از علیرضا نوری تا کنون هفت کتاب و تعدادی مقاله به چاپ رسیده است. او پنجمین عضو کانون نویسندگان ایران است که در سال جاری روانه‌ی زندان می‌شود.

*جان باختن یک کارگر کارخانه آلومینای جاجرم براثر سقوط به درام فیلتر

عصرروز سه شنبه 21 بهمن،یک کارگر کارخانه آلومینای جاجرم دراستان خراسان شمالی حین کار براثر سقوط به یکی از درام فیلترها جانش را ازدست داد.

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است