درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

اطلاعیه پایانی جلسه دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری - حکمتیست

روزهای شنبه و یکشنبه ٦ و ٧ فوریه ٢٠٢١ برابر با ١٨ و ١٩ بهمن ١٣٩٩، جلسه دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری - حکمتیست با حضور اکثریت اعضای دفتر سیاسی و دبیر کمیته مرکزی حزب برگزار شد. دستور جلسه مصوب دفتر سیاسی عبارت بود از:

١- گزارش سیاسی و تشکیلاتی ٢- تحولات جهانی و پیامدهای آن ٣- وضعیت سیاسی ایران مسئله سرنگونی و استنتاجات آن برای ما ٤- اوضاع اپوزیسیون از راست و چپ و خط مشی حزب ٥- دنیا پس از پاندمی کرونا ٦- پلنوم حزب و طرح و مباحث هیئت اجرائی و د س برای آن ٧- قرارها و قطعنامه ها ٨- انتخابات. 

در بحث گزارش سیاوش دانشور اساسا به بررسی فوکوسها و اقدامات حزب طی دو ماه گذشته راجع به مسائل مطرح در سیاست ایران و جهان و بطور ویژه تحولات در جنبش کارگری، سیاست حزب در قبال موج دستگیری ها در کردستان، سناریوی امنیتی جمهوری اسلامی راجع به رویدادهای دوره انقلاب و واکنش و اقدامات حزب، تحولات درون چپ، برنامه های آموزشی، امور تشکیلاتی، و حضور اعضای رهبری حزب در رسانه ها اشاره کرد. در ادامه رحمان حسین زاده، صالح سرداری، پروین کابلی دبیران کمیته های داخل، کردستان، خارج و سیوان کریمی مسئول تی وی حزب گزارش مشخص تر و تکمیلی به جلسه ارائه دادند. ارزیابی رفقای دفتر سیاسی از اقدامات و فعالیتهای ایندوره حزب اساسا مثبت بود درعین حال بر کمبودها و ضعف هائی در موارد مشخص تاکید شد.  

مباحث "تحولات جهانی و پیامدهای آن توسط رحمان حسین زاده و حسین مرادبیگی (حمه سور)، وضعیت سیاسی ایران مسئله سرنگونی و استنتاجات آن برای ما توسط عبه دارابی، اوضاع اپوزیسیون از راست و چپ و خط مشی حزب توسط سیاوش دانشور، و دنیا پس از پاندمی کرونا توسط جمال کمانگر به جلسه ارائه و معرفی شدند. این مباحث برای همفکری و همنظری دفتر سیاسی و تهیه اسنادی براین اساس برای پلنوم ٤٢ حزب بود که بزودی برگزار میشود. در دستور پلنوم ٤٢ حزب، رئوس مباحث پیشنهادی دفتر سیاسی برای پلنوم تصویب شدند.

دستور پایانی جلسه دفتر سیاسی انتخابات بود. سیاوش دانشور به اتفاق آرا به عنوان رئیس دفتر سیاسی حزب انتخاب شد. در انتخابات اعضای هیئت اجرائی، دفتر سیاسی رفقا رحمان حسین زاده، عبداله دارابی، پروین کابلی، ناصر مرادی و سعید یگانه را بعنوان اعضای هیئت اجرائی دفتر سیاسی انتخاب کرد.  

دفتر سیاسی حزب کمونیست کارگری ایران – حکمتیست

٢٦ بهمن ۱۳۹٩- ١٤ فوریه ٢٠٢١

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است