درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

محرمانه- فوری- پشت پرده مذاکرات دشتکی با اسدبیگی ها از زبان یکی از معتمدین اسدبیکی که به تایید مقامات استانداری و قضایی هم رسیده است!

بر اساس خبری که یکی از عوامل اسدبیگی به کانال مستقل ارسال کرده است و این خبر را یک مقام در استانداری و یک مقام دیگر در دستگاه قضائی خوزستان نیز تایید کرده است در مذاکرات استاندار خوزستان با اسدبیگی ها، سلیمانی دشتکی اعلام کرده است که " مطابق دستورات رئیس جمهور و بالاخص تاکید ویژه جهانگیری، سلیمانی ماموریت دارد تا با تمام توان خود از اسدبیگی ها حمایت کند".

همچنین بعد از لو رفتن مذاکرات مخفی استاندار با اسدبیگی ها، آنها به صورت مشترک تصمیم گرفته اند که به طرزی فریبکارانه، این مذاکرات را در راستای یافتن راه حلی برای ادامه تولید و پرداخت حقوق کارگران معرفی و توجیه کنند. به این ترتیب و بر اساس خبری که یکی از عوامل اسدبیگی در اختیار گذاشته است بعد از انتشار خبر مذاکرات مخفی استاندار و اسدبیگی ها، از خارج از استانداری با شخص استاندار تماس گرفته شده و درباره مذاکرات و اعلام نظرهای او که میتواند منبع تنش های جدید در استان باشد سوال شده است و استاندار هم توجیه کرده که فقط در مورد تولید با اسدبیگی ها صحبت کرده و همچنین مصاحبه تنش آفرینش را نظر شخصی خود و دولت اعلام کرده و گفته من فقط سیاست عمومی دولت را بیان کردم و در هفت تپه ما مخالف رفتن اسدبیگی هستیم. ( که این پاسخ استاندار دقیقا یعنی اینکه او منشا جدید ترین تنش ها در استان است).

استاندار جدید خوزستان مطلع نیست که هیچ گونه مذاکراتی درباره کارگران هفت تپه نمیتواند مخفی بماند. هیچ مقامی حق ندارد و نمیتواند خارج از چهارچوب مطالبات کارگری ما تصمیم گیری کند. کارگران هفت تپه خواهان رفتن بخش خصوصی هستند. اگر با رای قوه قضائیه این امر محقق شد که بهتر وگرنه راه اعتراض برای کارگران هفت تپه راهی همیشه باقی است؛ راهی که ما در آن تخصص داریم. تلاش های مذبوحانه برای نگه داشتن اسدبیگی بیهوده است.

شرایط برای بخش خصوصی در هفت تپه بیش از پیش بغرنج شده است و ماندن این کارفرما تنها و تنها باعث افزایش تنش در منطقه خواهد بود. اوضاع آنها به قدری وخیم است که نزدیک ترین مشاوران و معتمدان آنها نیز از ماندن آنها نا امید شده و اکنون اخبار مذاکرات محرمانه آنها را برای منابع خبری کارگری ارسال میکنند.

همینطور برخلاف ادعای استاندار دشتکی، بسیاری از مقامات استان اعم از شاغلین و مدیران در استانداری و یا در سیستم قضائی کاملا موافق خلع ید از بخش خصوصی هستند و همان مقامات اخبار مذاکرات پشت پرده را در اختیار منابع خبری کارگران هفت تپه قرار میدهند. سلیمانی دشتکی بهتر است از تنش آفرینی دست بردارد.

همکاران ما حق دارند که فراخوان برای آغاز اعتراضات صادر کرده اند. ما نیز به عنوان منبع خبری مستقل کارگران هفت تپه در کنار همکارانمان و تصمیماتی که برای اعتراضات حق طلبانه برای بیرون کردن بخش خصوصی اتخاذ خواهند کرد خواهیم ایستاد.

کانال مستقل کارگران هفت تپه - چهارشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۹

تماس با کانال   @kargare7tapeh

_____________________________________________

  

استاندار جدید خوزستان شروع به تنش زایی کرد!

سلیمانی دشتکی استاندار اختصاصی جهانگیری که عضو همان حزب او یعنی کارگزاران است و همه شان پیرو رفسنجانی که معمار جنایتی به نام خصوصی سازی بوده به نفع اسدبیگی ها وارد کار شده است. قبلا خبر داده شده بود که اسدبیگی ها با او وارد جلسه شده اند. شریعتی که بالای دویست هزار دلار رشوه گرفت حالا باید دید رشوه پیشنهاد شده به سلیمانی دشتکی چقدر است که اعلام میکند موافق دولتی شدن نیستم ولی منتظر رای هم هستیم. فکر کردی کسی برای نظر پوسیده امثال تو ارزشی قائل است؟ میدانی برابر با هشتاد سال دستمزد ما اختلاس شده ؟ میدانی بر ابر با هزینه ای که برای ایجاد یک میلیون شغل لازم است اختلاس شده؟ میدانی این هزینه برای اشتغال تمام مردم خوزستان کافی است؟ تو استاندار خوزستان هستی یا استاندار اختصاصی اختلاسگران؟ تو چکاره ای که موافق باشی یا نباشی؟ هفت تپه اموال کارگران هفت تپه و مردم منطقه و کل خوزستان است. تو ربطی به خوزستان نداری! این چند ماه که بابت رسوایی شریعتی و رفتنش تو را موقتا آورده اند همین سعی کن سکوت کنی محترمانه تر است.

سلیمانی دشتکی! با کارگران هفت تپه در نیفت! با مردم خوزستان بازی نکن! آرام باش و بگذار این چند ماه باقی مانده از دوره شما عاشقان اختلاس و خصوصی سازی بدون تنش رد شود.

استاندار خوزستان سر نرسیده در حال ایجاد تنش و تشنج است. ما به جهانگیری و روحانی هشدار میدهیم که بیش از این نان در خون مردم خوزستان نزنند.

پیام همکار

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

تماس با کانال @kargare7tapeh

________________________________________________

 کرونا بیداد میکند

 اوضاع خوزستان بحرانی است

کرونا تاکنون تلفات زیادی از مردم شریف ایران و بویژه کارگران و مردم تنگدست گرفته است. در اعتراضات بازنشستگان عزیز، این پدران و مادران نسل امروز کارگران که از بخشهای آسیب پذیر جامعه اند، در کنار خواست معیشت و درمان بر خواست واکسیناسیون رایگان و فوری برای همگان با استانداردهای جهانی تاکید کرده اند.  

واکسیناسیون خواست تمام مردم ایران و بخشهای مختلف طبقه کارگر است. رئیس جمهور مدافع بخش خصوصی حتی از تعطیلی در خوزستان امتناع و با آن مخالفت کرده است

ما کارگران هفت تپه همصدا با بخشهای مختلف طبقه کارگر و مردم شریف ایران، بر خواست تامین زندگی شایسته و معیشت برای همه، بر حق سلامتی و برخورداری از طب رایگان و دارو و درمان، بر حق فوری واکسیناسیون رایگان با استاندارد سازمان بهداشت جهانی برای همه ساکنین ایران تاکید داریم. بداد مردم برسید، تلفات بس است.   

جمعی از کارگران هفت تپه در بخشهای مختلف

 ۴ اسفند ماه ۱۳۹۹

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

تماس با کانال @kargare7tapeh

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است