درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

موسیقی و هنرهای تجسمی: انتقاد معاون هنری از برخورد تند با نوازندگان خیابانی در رشت / یک شیوه نامه قرار است ضوابط اجرای موسیقی در خیابان را تعیین کند

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن انتقاد از نحوه برخورد با سه نوازنده موسیقی خیابانی در رشت از تهیه پیش‌نویسی برای به گفته او «سامان‌دهی اجرای موسیقی در خیابان» گفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمدمجتبی حسینی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) به حادثه‌ای که روز جمعه 25 آبان برای سه نوازنده خیابانی در شهر رشت افتاد، واکنش نشان داد و گفت: این برخورد تند را زیبنده کشور و فرهنگ‌مان نمی‌دانم.

طی این حادثه سه نوازنده خیابانی در شهر رشت با برخورد شدید نیروی پلیس مواجه شدند.

حسینی با ذکر زیبنده نبودن این برخورد تند گفت: اجرای شهری امری نوین نیست و پیشینه و سابقه‌ای طولانی دارد. در مورد اجرا در معابر شهری، پیش‌نویسی در حال تهیه شدن است و در ویراست دوم قرار دارد.

وی افزود: این شیوه‌نامه با همکاری نهادهای شهری که مشارکت‌شان در این امر لازم است و تایید کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تدوین می‌شود و انشاالله وحدت رویه‌ای را در این زمینه ایجاد خواهد کرد تا از یکسو فرزندان ایران زمین؛ دختران و پسران نوازنده که در خیابان به مشق آنچه می‌توانند، مشغول‌اند، دچار آسیب و مشکل نشوند و از سوی دیگر نغماتی که شایسته نیست، به گوش مردم کشورمان نرسد.

گردآوری از خبرگزاری ایلنا: سایت چشم انداز کارگری

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است