درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

پلان ترور و حذف فیزیکی مخالفین سیاسی را شدیداً محکوم میکنیم

اردشیر نصراله بیگی - فرشید شکری

         چند روز پیش در یک برنامه ی زنده ی فیس بوکی، توطئه ی ترور کادرهای رهبری حزب کمونیست کارگری ایران - حکمتیست توسط فردی به نام " شورش خراسانه " از پیشمرگان سابقِ " سازمان زحمتکشان " ، افشاء شد. شورش خراسانه در آن برنامه اظهار داشت که در سال 2004 - 2005 میلادی، به وی مأموریت داده بودند تا رفیق رحمان حسین زاده، و تعدادی دیگر از کادرهای آن حزب را ترور کند، اما نامبرده از عمل به آن " امر تشکیلاتی " خودداری ورزید. طبق گفته های این شخص، دستورِ ترور رفیق رحمان حسین زاده و سایر رفقای وی در سلیمانیه، از سوی دفتر سیاسی وقتِ " سازمان زحمتکشان " صادر شده بود!

         واقعیت غیر قابل انکار این است که قبلاً " سازمان زحمتکشان " برای ضربه زدن به مخالفین سیاسی خود به این نوع اقدامات شنیع و ضد انسانی دست برده است. به دنبال انشعابِ " مهتدی - ایلخانی زاده " از کومه له - سازمان کردستان حزب کمونیست ایران حدودِ هجده - نوزده سال پیش ( سال 2000 میلادی ) ، برخی از رهبران این سازمان بویژه عبدالله مهتدی تصمیم گرفتند تا به اردوگاه کومه له حمله ی نظامی همه جانبه ایی ترتیب دهند و به خیال خام خود کارشان را با کمونیست های جامعه در حزب کمونیست ایران و سازمان کردستان اش یکسره کنند، ولیکن گویا در همان موقع جمعی دیگر از رهبری این جریان با آن نقشه مخالفت کرده بودند. این موضوع بعد از انشعاب عمر ایلخانی زاده و همراهانش از "سازمان زحمتکشان" افشاء شد. با این وجود در آن زمان یعنی اوایل انشعاب این سازمان از حزب، طرح های محدودی توسط " سازمان زحمتکشان " از جمله منفجر کردن محل نگهداری تسلیحات با فرستادن عواملی نفوذی به درونِ کومه له، و نیز خمپاره باران و آر پی جی باران اردوگاه و پایگاه هایمان، به اجراء درآمدند.

         بی گمان، برملاء کردن سیاست های راست روانه، و پرده برداری از چهره ی واقعی جریاناتِ بورژوا - ناسیونالیست همانند هر دو شاخه ی " سازمان زحمتکشان " مهتدی و ایلخانی زاده، وظیفه ایی بس خطیر و تعطیل ناپذیر است. از این گذشته، بایستی ضمنِ دفاع از آزادی های بدون قید و شرط سیاسی و ناروا شناختن و تقبیحِ صریحِ یکچنین اَعمالی در برابرِ مخالفین سیاسی در هر جریانی، توطئه ی حذف فیزیکی و ترور کادرهای رهبری حزب کمونیست کارگری ایران - حکمتیست در سال 2004 - 2005 آنهم نه فقط از جانب کمونیست ها و تک تک انسانهای آزادیخواه و مسئول، بلکه از طرفِ تمامی احزاب و سازمان های چپ و کمونیست به شدت محکوم گردد.

نهم دیماه 1397 خورشیدی

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است