درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

درحمایت از اعتراضات گسترده زندانیان سیاسی به خیابان بیائیم!

جمهوری اسلامی ایران بی تردید یکی از خونخوارترین و ضدانسانی ترین نظام حکومتی حافظ سرمایه طی چهل و دو سال گذشته در جوامع بشری است. جمهوری اسلامی ایران برای حفظ حکومت خود از سرکوب گسترده اعتراضات و اعتصابات کارگری و توده ائی تا کشتار آزادیخواهان و آزاد اندیشان هیچگونه ابائی نداشته و ندارد. از سرکوب اعتراضات دی ۹۶ و آبان ۹۸ تا اعتراضات مردم خوزستان که به اعتراضات تابستان ۱۴۰۰ معروف است، صدها نفر کشته و هزاران نفر دستگیر و روانه زندانهای جمهوری اسلامی شده اند. جمهوری اسلامی در سایه سکوت معنی دار دول غربی و رسانه های بین المللی آنان، هزاران رهبر کارگری، نویسنده و آزادیخواه را از جمله:

-         بکتاش آبتین نویسنده، شاعر و فیلم ساز،

-         زینب جلالیان، زندانی سیاسی کرد

-         ریحانه طباطبایی، روزنامه‌نگار

-         سپیده قلیان فعال مدنی و سیاسی

-         و . . .

دستگیر، شکنجه و در پشت دیوارهای زندان یا اعدام یا به کشتن میدهد.

بکتاش آبتین شاعر و فیلم ساز جسور و مبارز و عضو کانون نویسندگان ایران بود که بهمراه نویسندگان دیگری همانند رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و آرش گنجی در زندان جمهوری اسلامی به کرونا مبتلا شده بود اما زندانبانان جمهوری اسلامی مانع انتقال او به بیمارستان شدند و تنها هنگامی که دیگر خیلی دیر شده بود، او را به بیمارستان طالقانی انتقال دادند. بکتاش آبتین چند روز پس از انتقال اش به بیمارستان جان باخت خبر جان باختن آبتین با انزجار افکار عمومی و بخصوص با واکنش زندانیان سیاسی دربند مواجه شد. آنها با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور دست به اعتراض زدند و علیه مسئولین زندان و علیه حکومت اسلامی شعار دادند. اعتراضات زندانیان سیاسی که با اعتراضات بند هشت زندان اوین آغاز شده بود، امروز سراسر زندانهای جمهوری اسلامی را در بر گرفته است.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست از اعتراضات زندانیان سیاسی در جمهوری اسلامی دفاع میکند و همه آزادیخواهان، آزاد اندیشان و انساندوستان را فرا میخواند که به جمهوری اسلامی و رفتار ددمنشانه اش بخصوص با زندانیان سیاسی اعتراض کنند. ما خواهان همبستگی جهانی در دفاع از زندانیان سیاسی و آزادی فوری همه آنان می باشیم و برای این منظور آزادیخواهان جهان را دعوت میکنیم که در تجمعات اعتراضی بر علیه سیاست سرکوبگرانه حکومتگران اسلامی در ایران شرکت کنند.

#مرگ_بر_جمهوری_اسلامی

#زندانی_سیاسی_باید_بی قید_و_شرط_آزاد_شود

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست

۲۶ جولای ۲۰۲۲

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است