درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

صدای کرخه،صدای فاضلاب،صدای اسدبیگ (1)
علی سعدی نوکر دربار اسدبیگی ها صاحب امتیاز صدای کرخه در طول ۵سال حکومت اختلاسبیگی ها بیشترین خیانت را به کارگران هفت تپه و مردم منطقه کرد و بابت اون پول بسیار خوبی به جیب زد.
رپرتاژ های خبری این خائن و دادن گراهای امنیتی باعث ضربه زدن به کارگران هفت تپه شد.
ضمنا نامبرده رابطه تنگاتنگی با اداره اطلاعات شهرستان شوش دارد و بابت خوش خدمتی به اطلاعات و اسدبیگی ریاست اداره عشایر شهرستان شوش به وی پیشکش شد.
ظاهرا دوباره آخورش از طرف اسدبیگی ها پر شده و شروع به رپرتاژ خبری برای اسدبیگی ها کرده است.
او طی یه آگهی شرکت mdf هفت تپه را که مالک آن شرکت هفت تپه می باشد را با نام جعلی آریاک کیمیای خوانسار معرفی کرده است!!
یعنی علنا به دولت و قوه قضاییه میگوید برید کشک بسابید و بدتر ار ان به شرکت هفت تپه و کارگران آن دهن کجی می کند.
علی سعدی کوچکتر ازین حرفا هست که اینطور عرض اندام کند و این جاسوس قطعا از طرف اسدبیگی ها و اداره اطلاعات شارژ شده و خط می گیرد.
از مدیریت امور حقوقی و مدیر عامل شرکت خواستار هستیم که بدلیل انتشار این آگهی جعلی علی سعدی را مورد پیگرد قضایی قرار دهند و از منافع شرکت محافظت کنند.
پیام همکار

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه
تماس با کانال @kargare7tapeh

____________________________________________________

برده داری در کارخانه (2)
 
نیاز تعیین تکلیف مالکیت کارخانه
در مورد شرایط سخت کارخانه ام دی اف یکبار مطلب داشتین که برخی عوامل کارفرکا تکذیب می کردند. این مقداری شایع شده که عده ای فکر می کنند mdf ربطی به شرکت نیشکر هفت تپه ندارد. اینطور نیست، این کارخانه که الان راه اندازی شده با عنوان و پشتوانه هفت تپه و گرفتن وام بنام هفت تپه بوده است.

چند سوال: راستی اگر کارخانه ام دی اف جزو هفت تپه نیست پس چطور اموال هفت تپه رو میارن ام دی اف؟ چطور منازل سازمانی رو در اختیار طاهرخانی میزارند و قرارداد اجاره صوری منازل رو طی یک تماس تلفنی آقای آمیلی براشون سندسازی میکنه؟

🔸در مورد حقوق می خوام یک مثالی برای شما بزنم. شما یک نفر که به صورت سه شیفت و دارای سه فرزند در نظر بگیرید حقوق ایشان در تیرماه ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شده که بعد از کسورات ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان براش واریز شده است. به نظر شما این حقوق مربوط به سال ۱۴۰۰ میباشد؟
🔹 در شرکت ام دی اف به هیچ عنوان برای این کارگران پایه سنواتی پرداخت نمیشه. نرخ ساعت اضافه کار نیروئی که مثلا چهار سال سابقه دارد با نیرویی که یک سال سابقه دارد بر مبنای حداقل دستمزد اداره کار پرداخت میشه و هیچ تفاوتی بین کسی که مسئول باشد و یا سابقه کار بالایی داشته باشد نیست!

🔹به هیچ عنوان حق غذا یا ایاب و ذهاب به کارگران پرداخت نمیشه و همیشه به هر دلیلی و هر مناسبتی، به همه کارگران در روزهای تعطیل ملی و یا مذهبی و حتی جمعه ها اجازه کار کردن میدهند تا هیچگونه تعطیل کاری در وجه آنها پرداخت نشود. نکته جالب دیگر اینه که راست که به صورت سه شیفت می‌باشد برای روزهایی که صبح کار هستند هیچگونه حق شیفتی پرداخت نمی شود و توجیه مسخره آنها این است که چون روز می آیید پس حق شیفت نمیگیرید! الان کارگر مجرد یا به عبارتی کسی که اولاد ندارد در این شرکت سه میلیون و هفتصد و نهایتاً سه میلیون و نهصد حقوق دریافت می کند.

🔻قراردادهایی که در این شرکت منعقد می‌شود هیچ وقت به اداره کار ارسال نشده اند و همه آنها یک ماهه و به صورت تک برگی به ما داده می شود که با مقایسه این قرارداد با شرکت هایی نظیر کاغذپارس و نیشکر هفت تپه مشخص می گردد که این قرارداد مشکل دارد.

🔸در حال حاضر آمار پرسنل بیش از ۵۰ نفر می باشد و طبق قانون باید طبقه بندی مشاغل اجرا گردد، عنوان داده شود و حکم صادر شود ولی هیچ کدام از آنها در این شرکت اجرا نمی گردد. همه اینها غیرقانونی است حتی با همون قانون اداره کار. اما اینجا برده داری است و هر روز خود طاهرخانی قانون وضع میکند.

 

چرا وقتی اعتصاب در نیشکر هفت تپه اتفاق می افتد در شرکت ام دی اف غوغا به پا می شود و آقایان طاهرخانی که در درونشان طوفان به پا می شود سعی در خونسرد نشان دادن خودشان هستند؟

🔺 مخلص کلام من اینه که به نام هفت تپه ام دی اف را تاسیس کردند ولی این پرسنل رو جز هفت تپه حساب نمی کنند. در حق این پرسنل بشدت اجحاف میشه، حقوقشان ضایع میشه و همه از این ترس دارند که اگر اعتراضی بکنند اخراج میشوند. آقای عبدالخانی رئیس اداره کار از تمامی این موارد اطلاع دارند ولی هیچ اقدام مفیدی را انجام ندادند چون با همین طاهرخانی رفیق اند و دست شان توی یک کاسه است.

🔹طبق تعهدنامه ثبتی که بین آقای طاهرخانی و شرکت نیشکر هفت تپه امضا شده قرار بر این بوده که نیروی مازاد شرکت هفت تپه یا به عبارتی نیروهای فصلی را در این کارخانه به استخدام در بیاورند. تمامی پرسنل این کارخانه جزو نیروهای نیشکر هفت تپه باشند و قراردادهایی که به عنوان قرارداد کار منعقد میشوند به طرفیت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه باشند و تمامی نیروها باعنوان شرکت نیشکر هفت تپه باشند.

خواهشاً موارد ذکر شده رو منتشر کنید برای روشنگری در مورد جنایت و ظلم هایی که در حق این کارگران در حال وقوع هست را رسانه ی کنید.

درود بر کارگر، مرگ بر ستمگر!

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه
تماس با کانال @kargare7tapeh

_________________________________________________   

 مطالبات مان را باید با اعتراض به دست بیاوریم (3)

این مدیریت جدید به اندازه کافی وقت کشی کرده است. مانند قبل باید متحدانه اعتراض کنیم و موارد زیر را به دست بیاوریم:

🔺بازگشت به کار اسماعیل بخشی که همه ما خود را مدیون او میدانیم و بازگشت به کار بیزن سالارپور.
🔺استخدام همکاران فصلی
🔺اجرای کامل طرح طبقه بندی و پرداخت کامل مطالبات عرفی و قانونی
🔺برداشتن سه نوع قانون مختلف در پرداخت و قرارداد
🔺برکنار کردن مدیران اسدبیگی که از قدیم تا الان مشغول خرابکاری و ترویج فساد اداری و مالی هستند.
🔺همسان کردن سطح دستمزد بین تمام طرح های هفت طرح. چونکه الان هفت تپه که قدیمی ترین و مهم ترین مرکز نیشکر است از تمام بقیه طرح ها به کارگر دستمزد کمتر میدهید.
🔺مختومه کردن پرونده وکیل کارگران هفت تپه، خانم فرزانه زیلابی و آزادی فوری خانم سپیده قلیان که تنها "گناهشان" دفاع از حق و مطالبات کارگران هفت تپه بوده است.

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه
تماس با کانال @kargare7tapeh

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است