درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

اطلاعیه شماره 2

فعالین کمونیست در کردستان

ابتدا باید تاکید کنیم که این نقد در تقابل با مواضع رهبری و اتخاذ سیاستهای رفرمیستی و اپورتونیستی در حزب کمونیست ایران و کومله تنظیم شده و امضای مستقل فعالین کمونیست در کردستان را همراه خود دارد. جهت رفع هرگونه ابهام مجددا به اطلاع همه اعضای حزب وآحاد فعالین کمونیست و کارگران آگاه میرسانیم ما تعدادی از اعضای پیشین در کمیته تکش(تشکیلات شهرها) هستیم که بیشتر از ده ها سال در این کمیته فعالیت داشتیم و بعد صدور اطلاعیه شماره یک کمیته رهبری (هر دو جناح) ما را به طرق مختلف به احزاب دیگر یا ... ربط داده و با این اقدام قصد در منحرف کردن افکار عمومی و پنهان سازی واقعیت را دارند.

ما کارگران مبارز و کمونیست با نقد و افشا کردن مواضع ناسیونالیستی و ضد کارگری کمیته رهبری( کمیته مرکزی حزب و کمیته مرکزی کومله)اجازه نمیدهیم این حزب و اعتبار آن را در خدمت بهبود موقعیت خود در جنبش ناسیونالیستی به خدمت بگیرید.

پیامی روشن از طرف فعالین کمونیست در کردستان خطاب به کسانی که بیشتر از 30 سال تکیه بر کرسی قدرت زده و در نقش رهبری ، و به نام کمونیسم و اعتبار حزب کمونیست ایران و کومله، حزب را به کمپ لیبرالیسم جهانی تبدیل و نیروی انقلابی کارگران را برای حفظ موقعیت و امتیاز گیری از حکومت های بورژوازی در منطقه، بکار گرفته اند.

بعد از بروز اختلافات در حزب کمونیست ایران و کومله سازمان کردستانی آن به وضوح دیده شد که این اختلافات نه فقط جنبشی و بنیادی نیست بلکه اختلاف درونی ناسیونالیسم چپ موجود و سهم خواهی جناحین از یکدیگر در چگونگی مشارکت در رهبری حزب است . هر کدام از جناح ها در زمانهای مختلف سعی داشتند این خواسته واقعی را پنهان سازند ولی بعد از قبضه قدرت توسط جناح راست ، جناح مقابل دست به مجموعه ای از افشاگری حقایق پنهان زد که دیگر راه فرار از واقعیت را برای هر دو جناح بسیار دشوار نمود. از طرفی مواضع کاملا رویزیونیستی و ضد کارگری نهادینه شده در سطح رهبری و از طرف دیگر قربانی کردن بدنه تشکیلات تا قبول دریافت کمکهای مالی کلان از منابع نامشخص و دهها موارد دیگر میتوان دلائل مستند و محکمی برای عدم صلاحیت تمامی کمیته رهبری این حزب باشد . حزبی که در گذشته یکی از پرافتخارترین ها در تاریخ مبارزه کمونیستی بوده ، با سیاست گذاری های مشمئز کننده کمیته رهبری به جریانی کاملا راست با پرچم چپ و پیاده نظام و مواجب بگیر نیروهای مرتجع منطقه تبدیل شده است ، تا حدی که جرات صدور اطلاعیه در محکومیت کشتار مردم کردستان عراق را ندارد. ناکارآمدی و اتخاذ  سیاست های غیر انقلابی رهبری حزب به بهانه موقعیت جغرافیایی که تشکیلات در آن قرار گرفته نمیتواند مردم انقلابی به ستوه آمده کردستان را قانع نماید . سکوت در مقابل کشتار وحشیانه مردم کردستان یا نمایندگان کارگران تاسلوجه شهر سلیمانیه تنها یک پیام روشن را برای همه کمونیست ها و بویژه حامیان حزب داشت " افق انقلاب کارگری و سوسیالیستی جای خود را به افق جنبش ملی داده است " . تا جایی که به جنبش ملی نیز برمیگردد، این جریان تمامی توان خود را برای بدست گرفتن رهبری جنبش ملی به کار گرفته و در بهترین حالت جناح چپ ناسیونالیسم  کرد را نمایندگی میکند. به باور ما این جریان یک حزب رفرمیست ناسیونالیست است  و هیچ علاقه ای به انقلاب کارگری ندارد و افق انقلاب کارگری از استراتژی این حزب حذف شده است .

تغییر استراتژی انقلابی در حزب کمونیست ایران کاملا منطبق بر منافع بورژوازی کمپرادور اقلیم کردستان است و ظاهرا چنین سیاستی وعده سهیم شدن در فردای سیاسی ایران و دریافت هزاران دلار آمریکایی را تا بحال به دنبال داشته است  . با صراحت اعلام می نماییم هیچکدام از حرکت های کمیته مرکزی حزب و کمیته مرکزی کومله اعم از پروژه بازسازی و تقسیم دوباره قدرت میان هر دو جناح که به تازگی بعد از فشار کمونیست ها و اطلاعیه" شماره یک " دوباره روی میز قرار گرفته نمیتواند اتوریته قبلی و جایگاه گذشته شما را به صحنه سیاسی و جنبش کارگری ایران برگرداند.

در پایان از همه کسانی که به عنوان کمونیست در جنبش کارگری حضور دارند می خواهیم با انتشار اطلاعیه" شماره 1و2 فعالین کمونیست در کردستان" ما را در مقابل کارشکنی ها و تهدیدها حمایت نمایند.

زنده باد جنبش کمونیستی کارگران    فروردین 1400  

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است