درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

"خداوندِ" ۱۴۰۱ در محاصره دشمن است!

(اندر باب گنده‌گویی‌های خامنه‌ای)

خامنه‌ای امروز به مناسبت ۷ تیر و در سالروز قتل‌عام‌های دهه شصت و در دیدار با مسئولین دستگاه قضایی نظام، "فرموده" که سنت کشتار دشمن در همه دوران‌ها قابل تکرار است و باید بدانیم خداوند سال ۱۴۰۱ همان خداوند سال ۱۳۶۰ است. 

خطاب خامنه‌ای در بیان این "لطیفه"، نیروهای سرکوب امروز و دشمن امروز که نظام وی را به محاصره خویش درآورده است، جنبش اداره شورایی جامعه است که تنها آلترناتیو موجود روی زمین سفت و در ابعاد اجتماعی است.

تا جایی که به نیروهای سرکوب نظام می‌رسد، توان و قدرت آنها همین است که همه می‌بینند، نیرویی که برای مقابله با جنگجویان نان و معیشت و آزادی درمانده است. عقب‌راندن‌های نظام توسط این دشمن، به نسبت تیر ۱۳۶۰، غیرقابل تصور است، دیگر سال‌هاست که "اقتصاد مال خر" نیست. بی‌خدایی سال‌هاست برای کسی خطرساز نیست، کمونیسم و سوسیالیسم و انقلابیگری علیه وضع موجود، سال‌هاست که تحمیل شده‌اند. اعتصابی که در هر نقطه‌ای از این کشور ممنوع بود، سال‌هاست که بخشی جدایی‌ناپذیر از تنفس سیاسی این دشمن در چهار گوشه این کشور است. تحمیل تشکل کارگری، گِل گرفتن شورای اسلامی، تحمیل نمایندگان انتخابی کارگران برای مذاکرات رسمی بین کارگران و حاکمیت، تحمیل شده‌اند. نه فقط این، اعتصابات همزمان و هماهنگ بیش از یکصد مرکز کارگری محصول سیاسی و کارگری همین سال‌های اخیر است. بدترین اتفاق در متن پیشروی‌های این دشمن، مقبولیت آلترناتیو اداره شورایی کارگران برای جایگزینی جمهوری اسلامی در بعد اجتماعی و دست بالا پیدا کردن افق عدالت‌خواهی شورایی در مبارزات جاری است، چیزی كه زمین را زیر پای همه دشمنان طبقه كارگر با پوزیسیون و اپوزیسیون داغ كرده است.

شکست تمام‌عیار تابوهای مذهبی و مقدسات دینی، شكست پروژه‌های مختلف نظام علیه زنان و اسلامی كردن جامعه، زیر پا رفتن تمام خط قرمزهای نظام دینی در عرصه زندگی خصوصی و اجتماعی و فرهنگی، بخش کوچکی از محصولات تغییر در تناسب قوای سال‌های اخیر است.

تلاش خامنه‌ای برای بالابردن روحیه و اعتماد به نفس نیروهایش جهت مقابله با تحرکات این دشمن در مراکز کارگری و آموزشی و اقشار محروم جامعه، آب در هاون کوبیدن است؛ این نیرو تمام سناریوهایش را عملی کرده و تماما سوخته‌اند، تمام کشتارهایش در دی و آبان را کرد، جای شورش را تحرکات سازمان‌یافته گرفته است...

بگذار خامنه‌ای و همراهان مرتجع‌اش خواب دوران قدرقدرتی و راه‌انداختن جوخه‌های اعدام و كشتارهای جمعی از كمونیست‌ها، كارگران و انقلابیون را ببینند و هذیان بگویند. امروز پیام سوسیالیست‌ها و جنبش عدالت‌خواهانه طبقه كارگر برای آزادی و برابری به هر كوی و برزنی سرایت كرده، امید و خوشبینی ایجاد كرده و حلقه محاصره حاكمیت را روز به روز با صف متحد خود تنگ و تنگ‌تر كرده است. سرنگونی جمهوری اسلامی تنها قدم اول در این راه و برای نجات جامعه از توحش و بربریت نظام كاپیتالیستی است.

حزب حکمتیست (خط رسمی)

۲۸ ژوٸن ۲۰۲۲

۸ تیر ۱۴۰۱

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است