درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

عدالت خواهان و برافتادن هر چه بیشتر نقاب ها

در دهه اخیر تعدادی دانشجوی بسیجی با ادعای به اصطلاح مطالبه گری با حضور در برخی اعتراضات مربوط به جنبش ها و جریان های اجتماعی و کارگری و سایر حوزه ها تلاش داشتند بگن هنوز هم "اصلاح" در نظام ممکن است و ببینید که "هنوز هم میشه در این مملکت نفس کشید و نقد کرد". حکومت هم با این اعتراضات غیر عمیق و نهایتا علیه برخی عوامل حکومتی، پز میداد که ببینید که مملکت آزاد است و نقد ممکن. در حالی که در همان زمان و از دهه ها قبل حکومت مشغول سرکوب کارگر و معلم و هر فعال و شخصی بود که نظری متفاوت از حاکمیت داشت.

وظیفه ای - چه توافق شده چه نشده- به مرور زمان به این گروه سپرده شده بود، که قرار بود هر کس را گفتند تخریب کنند! و تخریب برای غیر خودی ها بود، قرار نبود بدون دستور کاری انجام بدن. البته یکی دو استثنا وجود داشت که اون هم البته نه تا سران اصلی نظام بلکه یکی دو درجه پایین تر را هم نقدهایی میکردند و صحبت از ضد فسادگری میکردند.

این گروه از نظر رسانه ای، آزادانه کار رسانه ای میکرد در حالی که سایر مردم به خاطر یک جمله ساده دادگاهی و محکوم میشدند. درست است که برای چندتایشان پرونده های قضایی مثلا در دادسرای رسانه گشوده میشد اما اکثر پرونده ها مختومه میشد. مثال های خوزستانی این گروه واقعا بزدل، ریاکار و فوق امنیتی هستند و دست به هرگونه سواستفاده و تلاش برای انحراف میکردند: از موج سواری در هفت تپه تا اسکی روی گاومیش های تلف شده و هورالعظیم خشکیده تا ...

البته خب بهرحال در جمهوری اسلامی هر چیزی یک خط قرمزی داره و هر اقدامی و روشی که مدتی توسط حاکمیت تشویق یا تحمل میشه بالاخره تاریخ مصرفی داره! نهایتا برای #وحید_اشتری یکی از اعضای فعال این جریان در دادگاه بدوی ۲ سال حبس بریده اند که بعید است اجرایی شود چون همین حالا خیلی از حکومتی ها در این مورد اعتراضاتی کرده اند. البته ما نه تنها آرزو نمیکنیم که این حکم اجرایی شود بلکه این حکم را محکوم هم میکنیم زیرا حق هیچ کسی نیست که به خاطر اقدام به استفاده از آزادی بیان محاکمه شود حالا هر عقیده و گرایش فکری داشته باشد. اگر چه عدالتی ها در برابر سرکوب غیر خودشان و مثلا معلمان و کارگران دم برنمیآورند و اگر چه آنها در صف مقابل مبارزات مستقل ما هستند و کارکرد کمک به حاکمیت دارند و نه مردم، اما ما با آنها فرقی اصولی داریم و میگوییم که هیچ کس نباید بابت اظهار نظر دستگیر و سرکوب شود. عدالتی های حکومتی حتی بعد از صدور حکم برای وحید اشتری نمیگویند نظام و دستگاه قضایی فاسد است و میگویند این یکی دادگاه خاص اشتباه کرده و مردم را بدبین میکند!! ببینید اینها چقدر حکومتی و ضد مردمند. نظام عمیقا فاسد و دستگاه قضایی هم حامی فاسدین است. عدالتی ها با باز هم دارند سیستم را توجیه میکنند! اتفاقا این رای صادره بیش از پیش ماهیت اینها را مشخص کرد. حتی حاضر نیستند به خاطر رای سرکوبگرانه درباره دوست خودشان حقیقت را بگویند و باز هم دارند سرکوب و ظلم را ماست مالی میکنند.

حکومت سعی کرده مردم را بیشتر سرکوب کند تا مثلا رعب ایجاد کند که موفق نخواهد بود. نمونه این اقدام حکومتی برای ترساندن مخالفان پخش اعترافات #سپیده #رشنو با صورت زخمی و تکیده از صدا و سیمای ننگین و با همکاری بازجو-خبرنگاران و دستگاه شدیدا ترسیده امنیتی است. این اقدامشان مثلا قرار بود بیشتر برای ترساندن سایر مخالفین باشد و راضی کردن تعداد اندک موافق خود. البته که واکنش مردم ابراز تنفر بیشتر از حاکمیت و حمایت از #سپیده_رشنو بود.

نکته جالب دیگر این است ایزدخواه نماینده حکومت به نام تهران در مجلس، در خصوص پرونده وحید اشتری در نامه ای به رییس قوه قضاییه درخواست تشکیل هیئت منصفه برای دادگاه او بدلیل سیاسی بودن شده است! عجبا نماینده الان یادشان افتاده که زندانی سیاسی هم داریم؟! از سال ۵۷ و پشت بام مدرسه رفاه تا کشتار ۶۷ و تا حوادث تیر ۷۸ و قتل های زنجیره ای حوادث سال ۸۸ و دی ۹۶ تا آبان ۹۸و حوادث خوزستان در این ۴۳سال اخیر یک بار هیئت منصفه برای هیچ کدام از زندانیان سیاسی تشکیل نشده است و از اعدام صحرایی و تیرباران و تجاوز و شکنجه و ترور جواب مخالفین بوده است. ما که در این ۴۳سال چیزی به اسم حقوق زندانیان سیاسی و هیئت منصفه ندیدیم، شما اگر دیدید ایزدخواه نماینده تهران را راهنمایی کنید!

عده ای از عدالتی ها برای اینکه حذف نشوند تن به این سیلی پدرانه می دهند و میگویند "بله چشم! دیگر سراغ سران نمیرویم و با همین پایین دستی ها نمایش امکان اصلاح در نظام را اجرا میکنیم. اگر هم کسی در میان شان باشد که نخواهد به این رویه تن بدهد لابد از حمایت رسانه ای رسمی و دوستی با تعدادی از مسئولین کنار گذاشته شوند و مثلا نقش اپوزیسیون چپ اسلامی را بازی کنند! مثلا مثل بازی علی شریعتی و امثالهم که آنهم نخ نما و جواب پس داده است.

پیام همکار

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است