درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

واگذاری مالکیت هفت تپه به هفت طرح باز هم وارد خان دیگری شد!

یکی از خبرگزاری ها نوشته است که:

"به نقل از روابط عمومی وزارت اقتصاد، نشستی با محوریت واگذاری مالکیت کشت و صنعت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با حضور سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان‌زاده، رئیس کل سازمان خصوصی سازی و محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بر اساس این گزارش، سهامداران شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی شامل 40 درصد بانک ملی، 40 درصد بانک صادرات و 20 درصد دولت است و در حال حاضر شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به صورت قرارداد پیمان مدیریت بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی واگذار شده است.

در جلسه یاد شده این موضوع مطرح شد که انتقال مالکیت هفت تپه به شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به دلیل اینکه رد دیون به بانک‌ها نقض قانون است، نیاز به مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران دارد.

موضوع واگذاری در جلسه‌ای در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران مطرح شده و با کلیات این موضوع موافقت شده است و در حال حاضر در مرحله تنظیم متن نهایی است و تا زمانی که مصوبه شورای عالی سران به تایید مقام معظم رهبری برسد، فعلا به صورت پیمان مدیریت هفت تپه در اختیار شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی است.

در این نشست، همچنین مقرر شد که برای نهایی شدن انتقال مالکیت علاوه بر تایید مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران ، نیاز است که وزارت صمت و مشخصا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) زمان قرارداد پیمان مدیریت را به دلیل اتمام مدت زمان اعتبار تا زمان انتقال مالکیت تمدید کند و همچنین صورت‌های مالی حسابرسی شده سال 1401 را به تصویب مجمع شرکت برسانند تا فرآیند قیمت گذاری و ارزش گذاری هفت تپه برای انتقال مالکیت آغاز شود."

همکاران عزیز!

ملاحظه میکنید که بحثی که قرار بود یکسال قبل اجرایی شود هر بار به نحوی پاسکاری میشود و الان باز هم میگن میخوان بفرستن به دفتر رهبری! ما به جای هفت خان تا الان ده تا خان رو رد کردیم و تازه الان میخوان قضیه رو حواله بدن به یک مصوبه دیگه!

واقعا در این مملکت چه خبر است؟ در دفتر رهبری صادقی هست که نماینده رهبری در سپاه است، صادقی پدر همسران دو فرزند الدنگ منتظری یعنی دادستان فاسد کل کشور است و منتظری رشوه گرفته و حامی اسدبیگی ها. طرحی که بره زیر دست اون همه آدم رشوه گرفته چه بلایی سرش میاد! در عوض یک مشت نماینده مجلس بیکاره، یک سری مسئولین حامی فاسدین صبح تا شب حرفای صد من یه غاز میزنن آخرش هم از ترس اینکه رشوه دهندگان بشون ایراد نگیرن ماجرا رو حواله میدن به بیت رهبری که دار و دسته منتظری و صادقی قضیه رو رد کنن و سنگ اندازی بشه و زمینه فراهم بشه برای واگذاری مجدد به یک بخش خصوصی دیگه. این هم از وضعیت فلاکت بار و مصیبت زده برای کارگران در مملکت ما. واقعا که نه به اصولگرا و اصلاح طلب که سر و ته یک کرباسند!

پیام دریافتی

انتشار: کانال مستقل کارگران هفت تپه

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است