درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق ونقش «شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق»

به بهانه انتشار بیانیه شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق تحت عنوان «رایزنی و نامه‌نگاری به جایی نرسید/اپراتور‌ها را سر می‌دوانند»

«طی چند سال گذشته کارگران پست های فشار قوی برق در راه دست یابی به مطالباتشان مبنی برهمسان سازی حقوق،تبدیل وضعیت،اجرای طرح قرارداد دائم وجلوگیری از واگذاری به بخش خصوصی بارها دست به تجمع مقابل مجلس وسازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورزدند.درخلال این تجمعات اعتراضی نهادی بنام- شورای هماهنگی بهره برداران پست های فشار قوی برق ایران-اعلام موجودیت کرد وباصدور بیانیه هایی تلاش کرد برموج نارضایتی این کارگران سوار شود واعتراضات را هدایت کند.

زمان آن فرارسیده است که کارگران پست های فشارقوی برق بانگاهی به ترکیب نهاد فوق ونقدعملکردش،نقش نهاد فوق را درهمین رابطه روشن کنند.»

اخباروگزارشات کارگری-15اردیبهشت:شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق سراسر کشور در بیانیه‌ای از عدم اجرای بخشنامه تبدیل وضعیت انتقاد کردند.

به گزارش15اردیبهشت ایلنا،این شورا، در بیانیه‌ای از بی‌نتیجه ماندن پیگیری‌ها و اعتراضات خود خبر دادند.

در این بیانیه آمده است: در تجمع نهم اردیبهشت، متاسفانه هیچ پاسخی از سوی مسئولان وزارت نیرو در راستای علت عدم اجرای بخشنامه کارگری دائم که به صورت شفاف از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور اعلام شده که اپراتورهای قرارداد کار معین پست‌های فشار قوی برق کشور به کارگری دایم تبدیل وضعیت شوند و از اجرای آن در این مدت سرباز زده‌اند، دریافت نشد و به حضور و خواسته‌های همکاران ما توجهی نکردند.

در ادامه این بیانیه، این تشکل کارگری با بیان اینکه مطالبه‌گری ادامه خواهد داشت، حق اعتراض را برای خود محفوظ دانسته و خواستار این شده است که مسئولان از سردواندن اپراتور‌ها و عدم اجرای قانون دست بردارند.

برای روشن شدن نقش «شورای هماهنگی اپراتورهای پستهای فشار قوی برق»نظرتان را به گزارشات زیر جلب می کنیم:

*کارگران پست های فشار قوی برق را سرکارگذاشتند؟!

اخبار وگزارشات کارگری-2اردیبهشت1396:پیرو پیگیری‌های مداوم کارگران پست های فشار قوی برق طی ماه های گذشته در خصوص طرح‌های در دستور کار و وعده های مکرر مسئولین وزارت نیرو در خصوص ترمیم حقوقی و بهبود یافتن وضعیت موجود، اما نه تنها این وضعیت ترمیم نیافته؛ جلسات مکرری طی روزهای گذشته بصورت محرمانه در وزارت نیرو در حال انجام جهت واگذاری پست های فشار قوی فوق توزیع به شرکت های توزیع است.

درادامه گزارش امروز ایلنا درهمین رابطه تحت عنوان- وعده‌های مسئولان به کلاه زردها «باد هوا» بود- آمده است،مسئولین امر و آنهایی که از قبل این کار سود می‌برند در حال مقدمات و انجام زیرساخت های موجود هستند و در این زمینه مکاتباتی با شرکت‌ های برق منطقه‌ای کشور نیز صورت گرفته است؛در حالیکه هر ساله بودجه تمدید قرارداد کارکنان مدت معین در نظر گرفته می‌شد، اما در بودجه امسال خبری از تمدید قرارداد مدت معین‌ها هم نیست.

براساس این گزارش این کارگران خاطرنشان کردند که از تمامی کانال‌های قانونی، پیگیر مطالبات خود هستند.

اخباروگزارشات کارگری:قابل یاد آوری است که طی چند سال گذشته کارگران پست های فشار قوی برق در راه دست یابی به مطالباتشان مبنی برهمسان سازی حقوق،تبدیل وضعیت،اجرای طرح قرارداد دائم وجلوگیری از واگذاری به بخش خصوصی بارها دست به تجمع مقابل مجلس وسازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورزدند.درخلال این تجمعات اعتراضی نهادی بنام- شورای هماهنگی بهره برداران پست های فشار قوی برق ایران-اعلام موجودیت کرد وباصدور بیانیه هایی تلاش کرد برموج نارضایتی این کارگران سوار شود واعتراضات را هدایت کند.

برپایه آنچه که درگزارش بالا آمد،زمان آن فرارسیده است که کارگران پست های فشارقوی برق بانگاهی به ترکیب نهاد فوق ونقدعملکردش،نقش نهاد فوق را درهمین رابطه روشن کنند.

**«شورای هماهنگی بهره‌برداران پست‌های فشار قوی برق کشور»روباز وارد بازی شد

اخباروگزارشات کارگری-21اردیبهشت1396:امروز21اردیبهشت «شورای هماهنگی بهره‌برداران پست‌های فشار قوی برق کشور» روباز وارد بازی شد وبا صدور اطلاعیه ای کارگران پست های فشار قوی برق را با طرح مشکلاتشان دعوت به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کرد وبه عبارتی دیگرماهیت واقعی خود مبنی بر وابستگی به حاکمیت را برملا ساخت.

ایلنا امروز طی گزارشی نوشت،شورای اپراتورهای پست های فشار قوی برق با صدور اطلاعیه‌ای از همه اپراتورها خواسته‌اند که در انتخابات شرکت کنند. در این اطلاعیه به مشکلات اپراتورهای فشار قوی برق اشاره شده است.

***ادامه سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق برای تبدیل وضعیت

اخباروگزارشات کارگری-5اردیبهشت1397:سردواندن کارگران پست های فشار قوی برق برای تبدیل وضعیت کماکان ادامه دارد.

براساس گزارش منشره بتاریخ5اردیبهشت،کارگران پست‌های فشار قوی برق مدتهاست که پیگیر تغییر وضعیت خود از «قرارداد کار معین» به «قرارداد دائم» هستند. در این رابطه سازمان امور استخدامی کشور نیز تکالیفی را برعهده وزارت نیرو گذاشته است،نه تنها این تکالیف اجرایی نشده بلکه مسئولان وزارت نیرو قصد فرافکنی و فرار از مسئولیت دارند.

تعدادی ازاین کارگران در پاسخ به اظهارات مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو که مدعی شده تعیین تکلیف شاغلان پست‌های انتقال و وفوق توزیع شرکت‌های برق بیشتر به سیاست دولت و سازمان امور استخدامی کشور برمی‌گردد که باید آن‌ها وضعیت این افراد را مشخص کنند، می‌گویند:

«راجع به تعیین تکلیف شاغلان پست‌های فشار قوی برق که آن را در زمره وظایف سازمان امور استخدامی دانسته‌اند، چند نکته قابل تامل است:

همانگونه که می‌دانیم سازمان امور استخدامی، مرجع بالادستی کلیه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرای راجع به نحوه جذب و ساماندهی منابع انسانی است. حال با توجه به این نکته، شایان ذکر است قریب به یک سال جلساتی مابین کمیسیون اجتماعی و کارشناسان سازمان امور استخدامی و معاونت‌های انرژی و منابع انسانی  وزارت نیرو و شورای اپراتوری برگزار شد و ماحصل این جلسات این بود که شاغلان پستهای برق در زمره مشاغل حاکمیتی و با نوع قرارداد «کارگری دایم» هستند و طی تفاهماتی که بین اعضای کارگروه فوق‌الذکر برگزار شد، مقرر شد ذی‌نفعان در زمره مشاغل کارگری ماده 124 قانون خدمات کشوری قرار بگیرند و در همین راستا ابلاغیه‌ایی در اسفند 1396 به شماره 1149587 خطاب به معاونت محترم تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو توسط معاونت سرمایه انسانی سازمان امور استخدامی ارسال شد و وزیر نیروی وقت نیز پیرو ابلاغیه فوق، بخشنامه‌ای راجع به تبدیل وضعیت شاغلان پستهای برق به گارگر دایم را برای مدیریت سازمان توانیر ارسال کرد و به  این سازمان ضرب‌العجل سه ماهه داد تا ابلاغیه سازمان امور استخدامی راجع به تبدیل وضعیت نامبردگان را اجرا نماید.

حال با گذشت قریب به یک سال، معاونت منابع انسانی وزارت نیرو و توانیر از اجرای ابلاغیه سازمان امور استخدامی و بخشنامه وزیر وقت، به دلایل نامعلوم سرباز می‌زنند.»

این کارگران در ادامه در ارتباط با فرافکنی وزارت نیرو، سوالات و تردیدهایی را مطرح می‌کنند:

1-«این ابلاغیه با حضور منابع انسانی وزارت نیرو و توسط سازمان امور استخدامی تنظیم و تهیه شده است؛ چطور می‌شود که هنگام تنظیم، ابلاغیه که به نوعی پیشنهاد وزارت نیرو نیز بوده قابلیت اجرایی داشت ولی بعد از صدور ابلاغیه و بخشنامه‌ی وزیر، قابلیت اجرایی خود را از دست داده‌است؟

2-همانگونه که بر همگان واضح و مبرهن است هیچ وزیر و حتی مدیری بدون بازخورد نظر کارشناسان مربوطه هیچ نوع بخشنامه و یا دستوری را در دستور کار قرار نمی‌دهد؛ حال با وجود اینکه پیش نویس  بخشنامه فوق‌الذکر وزیر وقت به دست کارشناسان خبره‌ی حوزه منابع انسانی وزارت نیرو تهیه و تنظیم شده و وزیر با مشورت معاونت منابع انسانی آن را امضا و به توانیر ابلاغ کرده، چطور می‌شود که همان منابع انسانی آن را غیر اجرایی می‌داند.»

پانزدهم اردیبهشت ماه1397

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است