درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

علیه قتلِ عمد مهسا و زن کشی بپاخیزیم!

حجاب ها را آگاهانه دور بیاندازیم

امروز جمعه ٢٥ شهریور، بدنبال درگذشت مهسا (ژینا) امینی، زنان و مردان آزادیخواه در اعتراض به قتل مهسا امینی در اطراف بیمارستان کسرا و خیابان آرژانتین در تهران دست به تجمع زدند. زنان علیه خشونت حکومتی و اوباش گشت ارشاد سخنرانی کردند و مورد هجوم نیروهای امنیتی قرار گرفتند و تعدادی نیز دستگیر شدند. اما زنان و مردان آزادیخواه وقعی نگذاشتند و با راهپیمائی علیه حکومت ضد زن شعار میدادند: "ما همه مهسا هستیم"، "می کشم می کشم آنکه خواهرم کشت"، "مرگ بر خامنه ای"، "بنام دین و قانون حلال شده خونمون".  

قتل مهسا در فاصله دو ساعت در بازداشتگاه وزرا و صحنه سازی های حکومتی و یا اشک تمساح امثال محمد خاتمی و ابواب جمعی حکومت را کسی قبول نمیکند. حکومت اسلامی آدمکش ترین و ضد زن ترین حکومت جهان است. مهسای ٢٢ ساله یکی از دهها میلیون زنی است که طوق بردگی حجاب نمی خواهند، حکومت آپارتاید نمی خواهند و از اسلام و آخوند و ترهات آنها بیزارند.

مردم، زنان و مردان آزادیخواه!

این حقارت جمعی را نپذیریم. سکوت در مقابل جنایت دست جنایتکاران را بازتر و آنها را هارتر می کند. وحوش ضد زن را باید مهار کرد. دست متجاوزین را باید از سر زنان کوتاه کرد. آخوندهای زبان دراز و مفتخور و طفیلی را باید سرجایشان نشاند. نگذاریم که زنی دیگر به قتل برسد. شکنجه و خرد کردن جمجمه و قتل عمد مهسا یعنی هیچ زنی امنیت ندارد، اوباش خامنه ای غلط میکنند فرزند مردم را با زور ببرند و بقتل برسانند.

حزب کمونیست کارگری - حکمتیست ضمن ابراز همدردی عمیق با خانواده مهسا و همه مردمی که از این جنایت هولناک شوکه هستند، دعوت به اعتراض عمومی میکند. حزب به مردم فهیم تهران که امروز جرقه اعتراضات را زدند درود میفرستد. در تهران و همه شهرها از جمله در شهرهای کردستان علیه زن کشی و قتل عمد مهساها اعتراض کنیم. 

حزب کمونیست کارگری- حکمتیست زنان آزادیخواه را دعوت میکند که آگاهانه و عامدانه حجاب برگیرند و بدون حجاب در اعتراضات شرکت کنند. باید توی دهن خامنه ای و کسانی زد که دستور قتل فرزندان مردم را میدهند. علیه زن کشی و تجاوز و تعدی اسلامیون به زنان، علیه قاتلین زنان و حکومت نکبت اسلامی شان بپاخیزیم.

مرگ بر جمهوری اسلامی!

آزادی، برابری، حکومت کارگری!

حزب کمونیست کارگری ایران- حکمتیست

٢٥ شهریور ١٤٠١ ١٦ سپتامبر ٢٠٢٢

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است