درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

دستگیری کارگران اعتصابی مجتمع صنعتی فولاد اهواز، استیصال و خشونت حاکمیت سیاسی!

کارگران مجتمع صنعتی فولاد به دو دلیل در اعتصاب بسر می‌برند. یک، چهار هزار کارگر از اسفند 1396 تا اردیبهشت 1397 حقوق دریافت نکرده‌اند و دوم اینکه امنیت شغلی آنها در خطر جدی قرار گرفته است. کارگران با مطالبات مشروع خویش دست به اعتصاب زده‌اند و اعتراضات خود را در همایشات خیابانی و در مقابل استانداری اهواز همچنان تداوم می‌دهند. نظام سرمایه‌داری جمهوری اسلامی که دشمن کارگران و لایه‌های تحتانی اجتماع است و در راستای منافع خود و کارفرمایان عمل می‌نماید، در نیمه شب 21 خرداد به کارگران اعتصابی یورش برده و ده‌ها کارگر را بازداشت و در زندان محبوس می‌سازد. کارگران این مجتمع با محکوم کردن دستگیری‌ها و برای آزادی همکارانشان، از روز سه‌شنبه 22 خرداد همراه خانواده‌های خود، اعتراضات‌شان را بیش از پیش سازماندهی می‌نمایند و نیز خواهان استعفای غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان می‌شوند. از تاریخ 23 خرداد حاکمیت بی‌شرمانه وثیقه 50 میلیونی برای آزادی کارگران درخواست می‌کند!

در کشوری که نرخ سود در رابطه با صنایع انرژی  سیر صعودی دارد، چرا باید مجتمع بزرگی چون صنعت فولاد اهواز در بحران نقدینگی قرار گیرد!؟ در کشوری که مناسبات مافیای تجاری ـ اقتصادی بویژه در بخش سپاه پاسداران که دستان خود را بطور کامل در حوزه مناسبات سرمایه مالی نهاده است، بخش عظیمی از سود حاصله، هزینه سلاح و اعزام نیروی انسانی به کشورهای مختلف در خاورمیانه می‌گردد، بحران اقتصادی و نقدینگی را در همه ابعاد آن گسترش می‌دهد و موجبات فقر هر چه بیشتر کارگران را فراهم می‌سازد. در کشوری که بنا به گزارش "ایلنا" در تاریخ جمعه 25 خرداد از قول سید احمد قاسمی، مدیر هلدینگ کسب و کار، "در بین 140 کشور، ایران به دلیل عدم انباشت سرمایه و نیز بحران نقدینگی، در حوزه‌ی ایجاد اشتغال، مقام صد و سی و هشتم را دارد که نشان از مناسبات مافیایی در زمینه اقتصادی حاکمین نظام سرمایه داری جمهوری اسلامی است. در چنین شرایطی کارگران مجتمع صنعتی فولاد اهواز به حق، حقوق‌های معوقه خود را مطالبه نموده و خواهان امنیت شغلی می‌باشند؛ زیرا بیکاری هستی‌شان را تهدید می‌نماید و نمی‌خواهند که به سرنوشت "هپکو" دچار گردند.

"شورای همبستگی با جنبش کارگری..." بازداشت کارگران صنعت فولاد اهواز و پرداخت وثیقه 50 میلیونی را شدیدا محکوم و از مطالبات برحق کارگران این مجتمع دفاع می‌نماید.

شورای همبستگی با جنبش کارگری ـ پاریس                                        

conseil.solid21@gmail.com                                             

25 خرداد 1397 ـ 15 ژوئن 2018

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است