درباره ما

سایت‌های دیگر

صوتی و تصویری

مقالات

اخبار و گزارشات

اطلاعيه‌ها و بيانيه‌ها

صفحه نخست

 

گزارش به مردم ایران از سه روز قیام رشت
23 septembre 2022 par انقلاب_كارگرى
سلام رفیق. این گزارش و جمع بندی از سه روز قیام در رشت جهت انتشار ارسال می شود. لطفا در صورت امکان به نشر آن کمک کنید. اینترنت در اکثر نقاط گیلان تا همین لحظه قطع بوده ولی تلاش برای تداوم مبارزه ادامه دارد.
مردم رشت در اعتراض به قتل مهسا امینی ۲۸ شهریور به خیابان ها آمدند و از دقایق نخست خشم و شعار شان نه فقط این جنایت اخیر حکومت زن کش، بلکه تمامیت جمهوری اسلامی و رهبر فاسدش را نشانه گرفت و صحنه های شکوهمندی از جنگ شهری مردم علیه بسیجی و پلیس تا دندان مسلح خلق شد. بلافاصله در روزهای بعد در شهرهای دیگر استان های شمالی هم مردم به میدان آمدند و دامنه اعتراضات به بیشتر شهر های خطه تاریخی کاسپین (گرگان، گنبد کاووس، ساری، قائمشهر، بابل، نوشهر، آمل، رودسر، تنکابن، لاهیجان، انزلی، رضوانشهر ، تالش) کشیده شد تا بار دیگر یاد نهضت جنگل و میرزا در فرزندان کاسپین زنده شود. در آمل مردم فرمانداری را تسخیر کرده و به آتش کشیدند و در جاهای دیگر هم هم گام با مردم ایران به نمادهای جمهوری اسلامی و بانک های نزول خورش حمله شد.
این بار مردم با درس‌هایی از تجربیات گذشته، تعرضی عمل کرده و با شعار مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر تکلیف خود را با هر نوع استبداد اعم از تاج و عمامه روشن کرده و لیدرها با حساسیت جلو شعارهای انحرافی و تفرقه افکن را می گرفتند و با شعار تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود به مردم‌فریبان دین فروش تاختند.
این بار مردم رشت فریب ادعاهای ضد خشونت را نخورده و به آمبولانس هایی که در ظاهر برای انتقال زخمی و در باطن حامل نیروهای سرکوب بوده رحم نکرده و با آتش زدن خودروهای پلیس و گشت ارشاد و آمبولانس‌های حمل بسیجی اقدام به سنگربندی در یخسازی، خیابان معلم و محله سام و سبزه میدان و و مقاومت مثال زدنی کردند. همراهی مردم محلات با باز گذاشتن درهای خانه به روی معترضان نشان داد هنوز این تمام جمعیتی نیست که می‌تواند به میدان آید و حکومت برخلاف تبلیغات در مقابل انبوه مردم نیرویی اندک دارد که با افزایش نقاط درگیری ابهت پوشالی اش خواهد ریخت.
این اولین گامهای یک انقلاب است. انقلابی که همه ما ایرانیان با هر رنگ و جنسیت و مذهب و مرام و زبان و ملیتی به آن نیاز داریم. نه کسی از تجزیه حرف می زند و نه کسی دنبال آوردن شاه و امام تازه است.
جوانان دهه هشتادی و هفتادی دوشادوش نسل قدیم مخصوصا زنان در میدان مبارزه بهترین دفاع را حمله یافتند و روحیه باختگی نیروهای ضدشورش و بسیجیان وحشی موجب شد که یک کتک حسابی از مردم بخورند و زن و مرد و پیر و جوان رشتی که در کنار تبعیض و فقر و ظلم و فساد و دزدی به درازای دو حکومت پهلوی و جمهوری اسلامی بار تحقیر و توهین را نیز تحمل کرده بودند چهره واقعی گیلانیان غیور را به حکومت نشان دادند. در شهرهای دیگر شمال هم مانند رشت و سایر نقاط ایران آبرویی برای پلیس و بسیج و سپاه باقی نماند. وقتی در شب دوم نیروهای سرکوب رشت مسجد سبزه میدان را آتش زدند تا احساسات مذهبی مردم را تحریک کنند خیلی زود معلوم شد که کار خودشان بوده و این دروغ هم رسوا شد. جوانان و زنان و مردان انقلابی اما در خیابان معلم به تمام بانک ها حمله کردند و در شب دوم موفق به آتش زدن پایگاه بسیج استادسرا شدند.
نیروی انقلابی زنان و جوانان گیلان به دلاوران استانهای دیگر ایران پیوست تا یک صدا به حکومت ضد زن، ضد جوان، ضد اقوام، ضد آزادی و ضد زندگی جمهوری اسلامی بگوید تو را نمی‌خواهیم.
مردم قهرمان ایران نشان دادند که تا خلع سلاح ماموران فاصله ای نداشته و در روز سوم که شدت خشونت و تیراندازی سرکوبگران بیشتر شده و با شلیک مستقیم به صورت یک نفر را کشته و تعداد زیادی را زخمی کردند همچنان به سنگربندی در خیابان و بستن مسیرها و مبارزه ادامه دادند.
ما کمونیست‌های انقلابی نیز در میان مردم بوده و از آن ها یاد می گیریم و در کنار آن ها می جنگیم و تا نابودی جمهوری اسلامی خواهیم جنگید و به هم رزمان می‌گوییم نترسید، جمهوری اسلامی باید برود و شما راه درستی را انتخاب کرده اید. ما با هر عقیده و مرام و مسلکی به این انقلاب نیاز داریم و برای پیش بردن این انقلاب ضمن حفظ همبستگی (مخصوصا در خیابان) لازم است که از بین افراد مورد اعتماد در محله یا کانون های تظاهرات، کمیته های مخفی سه یا پنج نفره تشکیل دهید. کار این کمیته ها در روزهای تظاهرات هماهنگی و لیدری در مورد شعار و مبارزه است ولی کار مهمتر آن کشاندن مبارزه به زمان غیرتظاهرات و فضاهای دیگر شهر و روستا می باشد. با شعارنویسی یا نصب بنر یا هر عملیات خلاقانه دیگر. اعضای کمیته با مطالعه و تمرین به بقیه مردم کمک می نمایند تا سطح آگاهی و تاکتیک های مبارزاتی و ساخت وسایل تدافعی و تهاجمی پیشرفت کند. هم وطنان عزیز هیچ رهبری از بالا نخواهد آمد اما ما می توانیم طی همین مبارزه همه چیز را بسازیم.
کمونیست‌های انقلابی گیلان

شعارهای ما:
مرگ بر خامنه‌ای قاتل
سپاهیان قاتل، نوبت ما می‌رسد
کار مسکن آزادی، پوشش اختیاری
تا آخوند کفن نشود این وطن وطن نشود
کابوس هر سپاهی، زن زندگی آزادی
مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر
وای به روزی که مسلح شویم
آدرس تارنمای کمونیست های انقلابی گیلان
https://gilanvoice.wordpress.com

پنج‌شنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱
#
مهسا_امینی 
#
ژینا_امینی 
#
اعتراضات_سراسری 
#
انقلاب_كارگرى
https://t.me/enghelab_karegari

 

مطالبی که فقط متعلق به اين سايت مي‌باشد، انتشار آن با درج منبع آزاد است